İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KOCAELİ
Kocaeli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

KOCAELİ AFAD İL MÜDÜRÜ TEKOĞUL: “AFETLERE HEP BİRLİKTE HAZIRLANMAK ŞARTTIR” 05 Nisan 2017

Kocaeli İl AFAD Müdürü Salim Tekoğul, afet hazırlıklarını Çayırova’da anlattı.

 

 Çayırova MEB Konferans Salonunda gerçekleştirilen AFAD İlçe Bilgilendirme Toplantısına Çayırova Kaymakamı Mustafa Hotman, Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Keskin, AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul, Kızılay Şube Başkanı Halil Keskinoğlu, Kurum Kuruluşların İlçe Müdürleri, STK temsilcileri, muhtarlar, okul müdürleri ve cami imamları katıldı.

Toplantıda AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul, afet hazırlıkları, planlama, zarar azaltma ve eğitim faaliyetleri, müdahale ve iyileştirme süreçleri hakkında bir bir sunum yaptı.

AFAD olarak 3 zaman dilimine uyarlı dizayn edilen çalışmaları ilçe yetkililerine aktarmak, bilgilenmelerini sağlamak ve TAMP-Kocaeli Afet Müdahale Planındaki destek çözüm ortaklıkları hakkında kendilerini aydınlatmak üzere bu toplantıların organize edildiği bilgisini veren Tekoğul, 5 ilçede AFAD bilgilendirme toplantılarının tamamlandığını ifade etti.

Tekoğul sözlerini; “İlçe toplantılarında afetlerden kaçış olmadığını hatırlatıyor ve devletin afet sonrası yetişememe ihtimali bulunan ilk 72 saate tüm halkımızın hazırlıklı olması gerektiği bilincini vermeye çalışıyoruz. Bireysel ve kurumsal bağlamda toplumun tüm katmanlarını barındırmayan bir afet hazırlığından söz edilemeyeceğini dinleyicilerin dikkatine sunmaya çalışıyoruz. “O Kahraman Benim” sloganıyla başlatılan AFAD Gönüllüğü kayıtları için katılımcıları teşvik ediyoruz. Afet Planımızda yer alan ilçelerdeki toplanma alanlarına sahip çıkılmasını, bu alanlara altyapı hizmetlerinin götürülmesi konusunda alttan bir duyarlılık sergilenmesini öneriyoruz” şeklinde tamamladı.