İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KOCAELİ
Kocaeli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

SAYIN VALİMİZ HÜSEYİN AKSOY'UN İL AFAD MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARETİ 08 Ağustos 2017

Kocaeli Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy Kocaeli AFAD İl Müdürlüğünü ziyaret ederek İl Müdürümüz Salim Tekoğul’dan brifing aldı.

 Diyarbakır’dan İlimize atanan Kocaeli Valimiz Hüseyin Aksoy, kurumlardan brifing almaya devam ediyor. Son olarak Kocaeli AFAD İl Müdürlüğümüzü ziyaret eden Aksoy, İl Müdürü Salim Tekoğul’dan AFAD ile ilgili bilgiler aldı.

AFAD’dan sorumlu Vali Yardımcısı Abdullah Etil, İl AFAD Müdürü Salim Tekoğul, AFAD Şube Müdürleri Selim Biçer, Cevat Özdemir, Ümit Çiğdem, Nurten Gümüş ve Canan Güçlü tarafından karşılanan Sayın Valimiz, konferans salonunda AFAD’ın genel tanıtımı, Kocaeli’nin afetselliği, birimlerin görevleri, çözüm bekleyen konu başlıklarında bilgilendirildi. Kocaeli’nde eksikliği hissedilen Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi (AADYM) ile ilgili çalışmaların değerlendirildiği ziyarette Sayın Valimiz Vali Aksoy’a acil durum hazırlıkları bağlamında planlama, zarar azaltma, müdahale kapasitesi ve iyileştirme çalışmaları konusunda detaylı bilgi verildi.

Ziyarette afet ve acil durumlarda bütün paydaşlarnı koordineli çalışması gerektiğine vurgu yapan Vali Aksoy, toplanma ve çadırkent alanlarına altyapı tesislerinin götürülmesi konusunda yerel kuruluşlarla yapılan çalışmaların hızlandırılmasını istedi.

Ziyaret sonunda hizmet binasını ve 112 Acil Çağrı Merkezini de gezerek bilgi alan Kocaeli Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy, İl AFAD Müdürü Salim Tekoğul ve çalışma arkadaşlarına başarı dileklerini ileterek AFAD’dan ayrıldı.