İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kocaeli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

KURUMLARA ÖNEMLİ ZİYARETLER 12 Ocak 2018

Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul ve Şube Müdürleri ile birlikte çeşitli kurumları ziyaret etti.

 

            Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul ekibiyle birlikte işbirliği ve çalışma alanlarını görüşmek üzere kurumlara seri ziyaretlerde bulundu.

  • İlk olarak Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret eden Tekoğul, yapılan çalışmaları aktararak Kocaeli için bir gereklilik olan İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi konusundaki düşüncelerini iletti. Aynı başlık altında Genel Sekreter İlhan Bayram’la da görüşen Tekoğul, proje üretimi konusunda birlikte çalışma kararına varıldığını açıkladı.
  • Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye yapılan ziyarette, Üniversitenin TAMP-Kocaeli Afet Müdahale Planında 7 hizmet grubundaki destek çözüm ortaklıklarını ve yükümlülüklerini anımsatarak, KOÜ Arama Kurtarma Ekibinin oluşturulması önerisini iletti. Ayrıca 1-7 Mart Deprem Haftasına yönelik yapılabilecek ortak etkinlikler konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Aynı konuyla ilgili hazırlıklar için KOÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Tekin Öztürk’le de etkinlik takvimi için görüşüldü.
  • İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı da ziyaret eden Tekoğul, AFAD’la ilgili genel bilgiler verdi ve İlimizdeki planlama çalışmalarını anlattı. Deprem Müzesi Projesinin İlimiz için bir kazanç olduğunu vurgulayan Tekoğul, Başkanın UMKE’nin kuruluşunda gösterdiği gayreti bildiklerini, İzmit Belediyesi bünyesinde gönüllü personellerden oluşan bir arama kurtarma ekibi oluşturulması durumunda eğitimleri konusunda destek olacaklarını, AFAD Başkanlığının AFADEM biriminden yetkinlik belgesi mahiyetindeki eğitim sertifikasının alınması için de planlama yapabileceklerini vurguladı. Sıcak karşılanan öneri için proje çalışmalarının başlatılmasına karar verildi.
  • Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu’nu da ziyaret eden Tekoğul ve Şube Müdürleri, ajansın yatırım ve uygulama projeleriyle ilgili bilgi aldılar. Ziyarette birlikte oluşturulacak proje başlıkları için AFAD Müdürlüğüne destek taahhüdünde bulunuldu.
  • İl Jandarma Komutanı Kd. Albay Osman Aslan’a yapılan tanışma ziyaretinde Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu üyeliğine ilişkin bilgi verildi. TAMP-Kocaeli Afet Müdahale Planı dokümanlarının da takdim edildiği ziyarette afet hazırlık çalışmaları değerlendirildi.
  • Derince Araştırma Hastanesi Başhekimliğine atanan Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın’a da hayırlı olsun ziyareti yapan Tekoğul, İzmit İHL’den dönem arkadaşları olan Şaşkın’ın gurur kaynakları olduğunu dile getirdi.

 http://www.tekkocaeli.com/kocaeli-afaddan-kurumlara-onemli-ziyaretler/

 http://www.golcukpostasi.com/k1-guncel/h43200-afad-dan-kurumlara-ziyaret.html

 http://www.cagdaskocaeli.com.tr/haber/afad-dan-rektor-hulagu-ye-ziyaret-h84938.html

http://www.kocaelihaberdunyasi.com/haber/afad-il-muduru-nden-rektore-ziyaret-h37968.html

https://www.kocaelidebugun.com/afad-il-muduru-tekogulrektor-hulaguyu-ziyaret-etti-16163.html

 http://www.kocaeli.edu.tr/haber-ayrinti.php?h=g7pBwdxm

 http://www.buyukkocaeli.com.tr/tekogul-hulagu-ile-gorustu-18472h.htm