İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kocaeli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

DİLOVASI’NDA BÜYÜK YANGIN 07 Şubat 2018

Dilovası GEBKİM OSB’de bulunan Parkim Parfüm Fabrikasında çıkan büyük yangın gece boyunca süren çalışmaya söndürüldü.

Gebze Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde (GEBKİM) faaliyet gösteren parfüm fabrikasının çatısında henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktığı ihbarıyla olay yerine çok sayıda itfaiye ve AFAD ekibi sevk edildi.

İtfaiye ekiplerinin, zaman zaman patlama ve parlamaların yaşandığı yangını söndürme çalışmaları gece boyunca devam etti.

Yangında can kaybı yok

Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul ve KBB İtfaiye Dairesi Başkanı Doğan Kara’nın da olay yerinde çalışmaları koordine ettiği yangında can kaybı olmadığı, fabrikanın gündüz mesaisiyle çalıştığı tespit edildi.

Yangın alanına hızla gelen jandarma ekipleri ise yangın yerini 500 metrelik çembere alarak araç ve yaya geçişlerine izin vermedi. Dilovası, Gebze, Darıca, Çayırova ve İzmit İtfaiyesinden yaklaşık 20 araçla sürdürülen söndürme çalışmaları gece yarısından sonra kısmen kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları ise sabaha kadar devam ettirildi.

Olay yerine tedbir amaçlı Kocaeli AFAD ekibi de sevk edildi. Patlamaların yaşandığı alana gelen ekipler, olası kimyasal sızıntı riskine karşı ölçümler yaptı. Ölçümler sonunda ise bir risk unsuruna rastlanmadı.