İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kocaeli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

KOCAELİ VALİMİZE DEPREM HAFTASI ZİYARETİ 06 Mart 2018

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü olarak, 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla Kocaeli Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’a nezaket ziyaretinde bulunuldu.

             AFAD İl Müdürlüğümüzün yönetici ve çalışanları, Deprem Haftası farkındalık etkinlikleri kapsamında Sayın Valimiz Hüseyin Aksoy’u ziyaret etti.

            İl Müdürmüz Salim Tekoğul, Şube Müdürlerimiz ve temsili personeller ziyarette Deprem Haftasında yapılan faaliyetleri aktardı. 14 okulda afet bilinci eğitimi verildiği, 4 AVM’de stant tanıtımı yapıldığı ve Kocaeli ve Gebze Teknik Üniversitelerinde Deprem Çalıştayları düzenlendiği bilgisini Vali Aksoy’a ileten İl Müdürümüz Salim Tekoğul, toplumsal bilinlendirme kapsamında şehir reklam panolarında da farkındalık afişlerinin döndürüldüğünü söyledi.

            Ziyaret dolayısıyla AFAD ekibine teşekkür eden Kocaeli Valimiz Hüseyin Aksoy, Kocaeli’nin deprem kuşağında yer alması dolayısıyla farkındalık kazandırma faaliyetlerinin süreklilik arz etmesi gerektiğini vurguladı. Afet ve acil durumlarla sadece AFAD’ın baş etmesinin imkansız olduğunun bilinmesi gerektiğini, tüm kurumların birlikte mücadele etmelerinin zorunluluk olduğunu dile getirdi. Aksoy konuşmasını “Afet konusunda herkesin bilinçli bir noktaya gelmesi lazım. Özellikle çocuklarımız ve gençlerimizin bu konuda daha duyarlı olmalarını sağlamakta büyük önem taşıyor. Bu konuda kurumlarımızın karşılıklı işbirliği içerisinde çalışmaları ortaya koymaları lazım. Her kurumun mutlaka yapabileceği çalışmalar var” şeklinde sürdürdü.

 

 

http://www.kocaeli.gov.tr/deprem-haftasi-munasebetiyle-il-afet-ve-acil-durum-muduru-ve-beraberindeki-heyet-sayin-valimizi-ziyaret-etti02032018

https://www.kocaelidebugun.com/kocaeli-afaddan-deprem-haftasi-ziyareti-18875.html

http://www.gazetegebze.com.tr/gundem/vali-aksoydan-deprem-vurgusu-h17237.html