İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kocaeli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ve GTÜ ORTAKLIĞINDA DEPREM ÇALIŞTAYI 08 Mart 2018

1-7 Mart Deprem Haftası Etkinlikleri kapsamında İl Müdürlüğümüzün girişimleriyle bir Çalıştay da Gebze Teknik Üniversitesinde yapıldı.  

1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla Gebze Teknik Üniversitesi ortaklığında Üniversitenin Mimarlık Fakültesinde gerçekleşen Deprem Çalıştayına, öğretim üyeleri, öğrenciler ve Gebze bölgesindeki AFAD gönüllüleri ilgi gösterdi.

Deprem Çalıştayına Üniversiteden Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilay Coşgun, Bölüm Başkanı Prof. Dr. Elif Özlem Aydın katılırken, Kocaeli AFAD’dan İl Müdürümüz Salim Tekoğul, Şube Müdürlerimiz Selim Biçer, Adem Süer ve diğer personellerimiz iştirak etti.

Çalıştayda Kocaeli AFAD İl Müdürümüz Tekoğul, “Afet Hazırlık Çalışmaları” konusunda bir sunum yaptı. Kimya Yüksek Mühendisimiz Serap Ayaz, “KBRN Farkındalığı” konusunda katılımcıları bilgilendirirken, AFAD Eğitim Uzmanlarımız Alper Şen ve Sebahattin Yaşa da “Afetlerde Bilinmesi Gerekenler” konusunda eğitim içerikli bir sunum yaptılar.

GTÜ İnşaat Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Akbaş “Afet Sonrası Arama Kurtarma Çalışmalarında İnsan Yönetimi”, Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ferhet Pakdamar da “Toplumda ve Yönetimde Afet Bilinci” konularında yaptıkları sunumlar ardından GTÜ Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Hamit Yıldırım kapanış konuşmasını yaptı ve etkinlik dolayısıyla Kocaeli AFAD’a teşekkür etti.

Deprem Çalıştayında afet bilinci broşürleri dağıtmak ve gönüllü kayıtları almak için AFAD standı kuruldu ve salon dışında da araç ve ekipman tanıtımı yapıldı.

Program sonunda Kocaeli AFAD İl Müdürümüz Salim Tekoğul’a Deprem Farkındalığına katkısı dolayısıyla teşekkür belgesi verildi.