İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kocaeli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

GEBZE BÖLGESİ AFAD GÖNÜLLÜLERİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 27 Mart 2018

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğümüz, “O Kahraman Benim” kampanyasına katılarak kaydını yaptıran Gebze bölgesindeki AFAD Gönüllülerini bir araya getirdi.

             İl Müdürlüğümüz, gönüllü başvurusu yapan Gebzelilerle bir araya gelerek tanıtım ve bilgilendirme yaptı.

            Hafta sonu gerçekleşen Gebze gönüllüleri tanışma toplantısında Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul, AFAD’ın tanıtımı, afet hazırlık çalışmaları ve gönüllülüğün kapsamı ve geleceği konularını içeren bir sunum yaptı. Ardından Kocaeli AFAD eğitim uzmanı Hüseyin Çakırca temel afet bilinciyle ilgili gönüllüleri bilgilendirdi.

Gönüllülük bir dünya gerçeği…

Toplantıda gönüllü çalışmalarıyla ilgili bilgi veren İl Müdürümüz Salim Tekoğul, gönüllülük konusunun özellikle İlimiz açısından büyük önem taşıdığını, afet hazırlık çalışmaları için gönüllülüğün bir zorunluluk olduğunu ve hiçbir beklenti taşımadan toplumsal duyarlılıklarının bir neticesi olarak kaydını yaptıran gönüllülere şükran borçlu olduklarını vurguladı. Değerli bir içerikle ve can kurtarmaya dönük bir duyarlılıkla başvurusunu yapan gönüllülere her türlü eğitim ve bilinçlenme desteğinin verileceğini ve müdahale operasyonları için yetkinliklerin arttırılacağını dile getirdi.  

İl Müdürümüz; “Gönüllülüğün bir dünya gerçeği olduğunu biliyoruz. Afet ve acil durumlarda diğer zamanlarda olduğundan çok daha fazla insan gücüne ihtiyaç duyulduğu da bir gerçek. İhtiyaç duyulacak kapasiteyi oluşturarak afetlere sahada müdahale edebilecek bilgi ve donanıma sahip insan sayısını arttırmak gerekiyor. Bunun için gönüllülüğü İlimizin her köşesine yaymak istiyoruz.

Gönüllülerin sorumluluklarını ve beklentilerini netleştirecek mevzuat altyapısı da tamamlandığında gönüllülük çalışmasının niceliksel anlamda hız kazanacağına inanıyoruz” dedi.