İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kocaeli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

MÜDÜRLERİMİZ MEZUN OLDUKLARI İLKOKULDA AFET EĞİTİMİ VERDİLER 10 Nisan 2018

İl Müdürümüz Salim Tekoğul ve Eğitim Şube Müdürümüz Selim Biçer, 1980 yılında mezun oldukları İzmit Yeşilova Yarbay Refik Cesur İlkokulunda afet bilinci eğitimi verdiler.

AFAD İl Müdürlüğümüz, afet bilinci eğitimlerini İzmit Yeşilova Yarbay Refik Cesur İlkokulunda sürdürdü.  İl Müdürümüz Salim Tekoğul ve Eğitim Şube Müdürümüz Selim Biçer’in de mezun oldukları Yeşilova Yarbay Refik Cesur İlkokulunda verilen teorik eğitime 90 öğrenci katılırken, eğitim sonrası yapılan tahliye tatbikatına ise 600 öğrenci ve 25 öğretmen iştirak etti.

İl Müdürümüz Salim Tekoğul, tahliye tatbikatı sonrası okul bahçesinde öğrencilere bir konuşma yaparak, Eğitim Şube Müdürü ile birlikte mezun oldukları ilkokulda Afete Hazır Türkiye Projesinin bir uygulaması olan afet bilinci eğitimi vermelerinin kendileri açısından anlamlı olduğunu vurguladı. 38 yıl sonra mezun olunan ilkokulda kurumsal görev içeriğiyle bulunmanın hazzını yaşadıklarını ifade eden İl Müdürümüz Tekoğul, afet hazırlık çalışmalarının önemli bir veçhesi olan afet bilinci eğitimlerinin toplumun tüm kesimlerine verilmesi noktasında yoğun şekilde çalıştıklarını dile getirdi.

Fotoğraf Sürprizi…

Yarbay Refik Cesur İlkokulu Müdürü Kerim Öz de, program bitiminde hoş bir sürpriz yaparak İl Müdürümüz Salim Tekoğul’a ve Eğitim Şube Müdürümüz Selim Biçer’e 1980 yılında 11 yaşlarında çekilen mezuniyet fotoğraflarını takdim etti ve verilen afet eğitimi dolayısıyla teşekkürlerini iletti.

Eğitim Haberi
 
Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü
12.4.2018 (Per) 10:24