İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kocaeli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

BİR GECEDE İKİ ARAMA KURTARMA OPERASYONU 14 Mayıs 2018

İl Müdürlüğümüz, Dilovası ve Başiskele kırsallarında aynı gece iki arama kurtarma operasyonuna katıldı.

             Hafta sonu gece yarısı saat 00.05 te Dilovası Köseler Mahallesinde H. E. (20) isimli bir genç kızın kaybolduğu ihbarıyla harekete geçen arama kurtarma ekibimiz olay yerine ulaşarak Jandarma ile birlikte arama kurtarma çalışmalarına başladı. 

Yakınlarından ormanlık alana doğru ilerlediği bilgisini alan ekipler, aramalara başladıktan kısa süre sonra ormanlık alanda yangın operasyon yolunda genç kızı buldu. Sağlık durumu iyi olan genç kız jandarma karakolunda ifadesine başvurularak ailesine teslim edildi.

Aynı gece sabah 05.17 de 112 Acil Çağrı Merkezine yapılan ihbarda ise Başiskele Yuvacık Aytepe bölgesinde 2 kişinin araçlarıyla mahsur kaldıkları ve nerede olduklarını bilmedikleri bilgisini alan arama kurtarma ekibimiz tekrar harekete geçti.

            Jandarma ile birlikte 3 saatlik arama sonrası Ertan G. isimli vatandaş 8.15 te Diriliş kampı yakınlarında bitkin halde bulundu. Ertan G. ile 1 km uzaklıktaki araçlarının yanında bulunan arkadaşı Serkan E., 112 ambulans ekiplerinin kontrolleri sonrasında jandarmaya teslim edildi.