İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kocaeli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

OKULLARDA AFET EĞİTİMLERİ 08 Haziran 2018

İl Müdürlüğümüz, son bir ay içerisinde 14 okulda 2 bin 742 öğrenciye afet bilinci eğitimi verdi.

             Afete Hazır Türkiye Projesinin Kocaeli uygulayıcısı olan İl Müdürlüğümüz, afet eğitimlerini doludizgin sürdürüyor. Ortaokul ve Kuran Kursları eğitim projeleriyle bu yıl ulaşılan kişi sayısında rekorlara imza atan Eğitim Şube Müdürlüğümüz, diğer okullardan gelen taleplere de cevap vermeye çalışıyor.

Bu kapsamda yapılan başvurular sonrası planlanan okul eğitimlerinde son bir ayda 14 eğitim kurumunda 2 bin 742 öğrenciye daha afet farkındalığı kazandıran İl Müdürlüğümüz okulların tatil olmasıyla kurumsal eğitimlere ağırlık verecek.

Temel afet bilinci eğitimi ve tahliye tatbikatları yaptırılan 14 okulda öğrenci ilgisinin üst düzeyde olduğunu ifade eden İl Müdürümüz Salim Tekoğul, verilen eğitimlerin afet ve acil durum hazırlıklarında başat çalışma olduğunu söyledi.

Tekoğul, İzmit MTA Lisesinde 207, Özel Günizi Anaokulunda 52, Atılım Anaokulunda 81, Türkan Dereli İlkokulunda 195, Kartepe Hasanpaşa Ortaokulunda 300, Özel Bahçeşehir Ortaokulunda 460, Yeşiltepe Anaokulunda 18, Dürdane Özdilek İlkokulunda 25, Körfez Fen Lisesinde 580, MTA Lisesinde 78, Gölcük Farabi MTA Lisesinde 244, Karamürsel İmam Hatip Lsiesinde 106, Darıca Kemal Ali Gül İlkokulunda 350, İzmit Akademi Gençlik Kulübünde 46 öğrenciyle devam ettirilen Afete Hazır Türkiye Projesinin arttırılarak devam edeceğini sözlerine ekledi.