İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kocaeli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

4 ÜNCÜ KARA HAVACILIK ALAY KOMUTANLIĞINA ZİYARET 06 Eylül 2018

İl Müdürümüz Salim Tekoğul, 27 Temmuz’da Gebze Ballıkayalar’da mahsur kalan vatandaşlar için helikopterle operasyona katılan Sancaktepe Kara Havacılık Alay Komutanlığına teşekkür ziyareti yaptı.

27 Temmuz’da aşırı yağış sonucu Gebze Ballıkayalar bölgesinde yaşanan sel afeti dolayısıyla mahsur kalan 24 vatandaşın kurtarılması operasyonuna destek veren İstanbul Sancaktepe 4 üncü Kara Havacılık Alay Komutanlığına bir ziyaret gerçekleştirildi.

Kara Havacılık Alay Komutanı Albay Tayfun Ülbegi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete İl Müdürümüz Salim Tekoğul, Eğitim Şube Müdürümüz Selim Biçer ve AADYM Şefimiz Hüseyin Çakırca katıldı.

Yaşanan sel afetindeki operasyon detaylarının değerlendirildiği, operasyon kabiliyeti ve kurumlararası koordinasyonun ele alındığı ziyarette, Alay Komutanlığındaki teknik donanım konusunda ekibimize bilgiler verildi.

İl Müdürümüz Salim Tekoğul, ziyaretin, yaşanan sel afetindeki müdahale koordinasyonunu değerlendirmek ve tecrübe paylaşımında bulunmak üzere yapıldığını vurguladı. Acil durum operasyonlarında hızlı hareket etme zorunluluğu bulunduğunu ifade eden İl Müdürümüz, “Operasyonun başarıyla tamamlanmasında helikopter desteğinin başat rolü oldu. Hava koşullarındaki riskleri göze alarak yardım talebimize anında karşılık veren ve kurtarma helikopterine motor diyen Tayfun Albayımıza ve onun şahsında Kara Havacılık Komutanlığı kurtarma ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.

4 üncü Kara Havacılık Alay Komutanı Albay Tayfun Ülbegi de, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bu ziyaretin kazandırdığı samimiyetin, operasyon kabiliyetimize direkt katkı yapacağı kesindir. Bu nedenle ziyaret için İl Müdürümüz ve ekibine tekrar teşekkür ediyorum. Bizler, her zaman ve her yerde tüm arkadaşlarımızla göreve hazırız. En zor zamanlarda tüm gücümüzle milletimizin yardımına koşmayı görev biliyor, bunun için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

http://www.degisenkocaeli.com/afaddan-alay-komutanligina-ziyaret-58035h.htm

https://www.bugunkocaeli.com.tr/haber/1683269/kocaeli-afad-dan-alay-komutanligina-tesekkur-ziyareti

https://www.kocaelidebugun.com/afaddan-tesekkur-ziyareti-29137.html

http://www.sanalkocaeli.com/yerel/alay-komutanligina-tesekkur-ziyareti-h14049.html

http://www.kocaelihaberci.com/kocaeli-afad-dan-alay-komutanligina-tesekkur-ziyareti-h24840.html

https://www.kocaelidenge.com/asayis/tayfun-albaya-ballikayalar-tesekkuru-h6523.html

https://www.gazetegebze.com.tr/genel/afaddan-komutana-tesekkur-h22718.html

http://www.sizinkocaeli.com/kocaeli-afad-dan-alay-komutanligina-tesekkur-ziyareti-h7043.html

http://www.kocaeliolay.com/afadtan-o-komutana-ziyaret/

http://www.gebzegazetesi.com/gundem/afaddan-alay-komutanligina-tesekkur-ziyareti-h23703.html