İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KOCAELİ
Kocaeli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

KOCAELİ İZCİLERİ AFAD GÖNÜLLÜSÜ OLDU 10 Kasım 2017
foto
Kocaeli İzci Liderleri öncülüğünde izciler doğal afetlere hazır gönüllü olmak için Kocaeli AFAD’da temel afet bilinci eğitimi aldı. İZCİ LİDERLERİ DOĞAL AFETLERE HAZIR Kocaeli’ndeki izci liderlerine AFAD Kocaeli eğitimcileri tarafından “Temel Afet Bilinci” eğitimi verildi ve AFAD gönüllüsü kayıtları yapıldı.
[Devamı]
İL MÜDÜRÜMÜZ SALİM TEKOĞUL TV 41 DİPNOT PROGRAMININ CANLI YAYIN KONUĞUYDU. 09 Kasım 2017
foto
TV 41 televizyonunda Fazile Özkurt'un hazırlayıp sunduğu Dipnot programının bu haftaki konuğu İl Müdürümüz Salim Tekoğul oldu. 1 saat süren programda AFAD'ın faaliyet alanları ve afet ve acil durumlarla ilgili Kocaeli'nde yapılan planlama çalışmaları konusundaki sorular cevaplandırıldı. Afet eğitimlerine, tatbikatlara, AFAD gönüllülüğüne ve İlçelerde yürütülen tanıtım ve bilgilendirme toplantılarına değinilen program, bireysel ve kurumsal afet farkındalıklarının kazanılmasının toplumun tüm katmanlarının afetlere birlikte hazırlanmasıyla mümkün olabileceği vurgusuyla son buldu.
[Devamı]
İNTİKAL VE MASABAŞI TATBİKATI 06 Kasım 2017
foto
Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, TAMP-Kocaeli’ndeki hizmet gruplarının yönetici ve çalışanlarını kapsayan intikal ve masabaşı tatbikatı gerçekleştirdi. 1-3 Kasım 2017 tarihlerinde 30 ilin katılımıyla İstanbul merkezli 7,5 şiddetli depremin ulusal masabaşı tatbikatı vesilesiyle Kocaeli AFAD, TAMP-Kocaeli’nin sorumlu kurumlarıyla ulusal tatbikata uyarlı biçimde İlimize özel tatbikatlar icra etti.
[Devamı]
“AFET EĞİTİMLERİ AFETLERE HAZIRLIKTIR” 02 Kasım 2017
foto
Kocaeli AFAD Müdürlüğü, Ekimin ikinci yarısında 5 firma 8 kurum olmak üzere toplam 13 farklı yerde afet eğitimi verdi. "Afete Hazır Türkiye" projesinin İlimizdeki uygulama sorumluluğunu üstlenen Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü 15 günde 13 farklı yerde afet farkındalığı oluşturma amaçlı eğitimler verdi.
[Devamı]
ULUSAL DÜZEY MASABAŞI TATBİKATI HAZIRLIK TOPLANTISI 26 Ekim 2017
foto
Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü ve TAMP-Kocaeli’ndeki hizmet gruplarından sorumlu kurum/kuruluşlar 1-3 Kasım Ulusal Tatbikatına hazırlanıyor. 1-3 Kasım 2017 tarihlerinde 30 ilin katılımıyla İstanbul merkezli gerçekleşecek 7,5 şiddetli depremin masabaşı tatbikatı için TAMP-Kocaeli kurumları Kocaeli AFAD İl Müdürlüğünde bir araya geldi.
[Devamı]
“KOCAELİ AFET LOJİSTİK MERKEZLERİ GÜNCELLENİYOR" 23 Ekim 2017
foto
Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, afet lojistik merkezlerinin konumlarını yeniden ele almak üzere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yöneticileriyle biraraya geldi. TAMP-Kocaeli Afet Müdahale Planının 26 ekinden biri olan Ayni Bağış Depo Yönetimi ve Dağıtımı Hizmet Grubu, Kocaeli AFAD Müdürlüğünde toplanarak olası bir afet sonrası, yardım malzemelerinin depolanması ve dağıtımında kullanılacak kapalı tesislerin güncellenmesi çalışmalarını görüştü.
[Devamı]
AFET BİLİNCİ EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR 18 Ekim 2017
foto
AFET BİLİNCİ EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, son bir ayda 8 farklı yerde 473 kişiye afet eğitimi verdi. Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü "Afete Hazır Türkiye" projesinin yürütücüsü olarak son bir ayda 6 firma, 1 okul ve 1 kurumda toplam 443 kişiyi afet eğitiminden geçirdi.
[Devamı]
YUVACIK ÇATALDERE’DE KURTARMA OPERASYONU 16 Ekim 2017
foto
Yuvacık Çataldere ormanlık alanında kestane toplarken yuvarlanarak kolunu kıran genci Kocaeli AFAD ekibi kurtardı. Başiskele Yuvacık Baraj Gölünün üst kısımlarında Çataldere Mahallesine yakın ormanlık alanda kestane toplarken dengesini kaybederek yuvarlanan ve kolunu kıran bir gencin mahsur kaldığı ihbarıyla harekete geçen Kocaeli AFAD İl Müdürlüğünün arama kurtarma teknisyenleri, Yuvacık Barajında buluştukları 112 sağlık ekipleriyle birlikte arama yapmak üzere anılan bölgeye intikal etti. Ekipler vatandaşlarla birlikte, dik yamaçları bol ormanlık alanda yaptıkları aramayla Çataldere’nin üstünde Serindere yolu yakınlarında mahsur kalan gence ulaştılar.
[Devamı]
DÜNYA AFET RİSKLERİNİN AZALTILMASI GÜNÜNDE ETKİNLİK 16 Ekim 2017
foto
Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, 13 Ekim Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Gününde “Evim Güvenli Evim” sloganı ile halkı bilgilendirme amaçlı olarak farkındalık etkinliği organize etti. Kocaeli AFAD, BM tarafından 1989 yılından itibaren özel gün olarak kutlanan 13 Ekim Uluslararası Afet Risklerinin Azaltılması gününde Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle, afet bilinci kültürünün yaygınlaştırılmasını tesis etmek amacıyla “Mahalle Halkı Afetlere Hazırlık Projesi” kapsamında yaptırılan güvenli yaşam odası konteynerinde afet risklerinin azaltılması hakkında halkı bilgilendirdi.
[Devamı]
KARTEPE’DE AKROBATİK TELESİYEJ TATBİKATI 12 Ekim 2017
foto
Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Kartepe’de destek çözüm ortağı kuruluşlarla birlikte telesiyej kurtarma tatbikatı organize etti. Kocaeli AFAD, kış mevsiminde yoğun şekilde tatilci akınına uğrayan Kartepe’de telesiyejlerde yaşanan arızalarda pratik kurtarma tecrübesi kazanmak için ilgili kuruluşlarla birlikte tatbikat programı organize etti.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1819202122