İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KOCAELİ
Kocaeli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

FİRMALARA AFET EĞİTİMLERİ 20 Temmuz 2017
foto
Kocaeli AFAD Müdürlüğü, Temmuz ayının ilk 2 haftasında 6 farklı firmada 423 kişiye afet eğitimi verdi. Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü "Afete Hazır Türkiye" projesi kapsamında Temmuz ayının ilk yarısında 6 ticari kuruluşta 423 kişiye afet eğitimi vererek tatbikatlar gerçekleştirdi.
[Devamı]
KOCAELİ AFAD’A 2 GÜNDE 325 GÖNÜLLÜ EKLENDİ 18 Temmuz 2017
foto
Kocaeli İl AFAD Müdürlüğü, 15 Temmuz nöbetinde Milli İrade Meydanına açtığı stantta 2 günde 325 gönüllü kaydetti. Kocaeli AFAD Müdürlüğü, başlatılan “O Kahraman Benim” kampanyası kapsamında Perşembe Pazarı alanında tutulan 15 Temmuz nöbetinde AFAD Gönüllüsü kayıtları yaptı. Protokolün de yoğun ilgisini çeken gönüllü kayıtları şölen havasında gerçekleşti. Stantta afet bilincini geliştirme ve acil durumlara dikkat çekme amacıyla vatandaşlara broşürler dağıtılırken çocuklara da balonlar hediye edildi.
[Devamı]
AYNI ANDA 3 KURTARMA OPERASYONU… 17 Temmuz 2017
foto
Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, aynı anda 3 kurtarma ihbarı aldı ve yedek ekiplerini göreve çağırarak olaylara müdahale etti. Milli İrade Meydanında AFAD gönüllüsü kayıtları için stant açarak vatandaşları “O Kahraman Benim” kampanyasına dahil etmeye çalışan ve tüm ekiplerini alanda görevlendiren Kocaeli AFAD Müdürlüğüne 16 Temmuz Pazar günü öğleden sonra peş peşe kurtarma ihbarları gelmeye başladı.
[Devamı]
KOCAELİ AFAD 15 TEMMUZ NÖBETİNE HAZIR 14 Temmuz 2017
foto
Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, 15 Temmuz nöbetine hazırlıklarını tamamladı. Kocaeli AFAD, 15 Temmuz hain kalkışmasının 1. yıldönümünde İzmit Milli İrade Meydanındaki şehit ve gazileri anma programı ve demokrasi nöbetinde stant kurarak AFAD Başkanlığının başlattığı “O Kahraman Benim” kampanyasını yürütecek. AFAD Başkanlığının tüm illere bu amaçla gönderdiği örümcek standıyla Perşembe Pazarı alanına konuşlanacak Kocaeli AFAD ekibi Kocaelililerin AFAD Gönüllüsü başvurularını alarak sivil savunma portalına işleyecek.
[Devamı]
YÖNETİCİLERE VE PERSONELE İLK YARDIM EĞİTİMİ 10 Temmuz 2017
foto
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde AFAD yöneticilerine ve personele ilk yardım eğitimi verildi. Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul’un ve Şube Müdürlerinin de katıldığı ilk yardım eğitimi 2 gün sürdü. İlk yardım sertifikalarını yenilemek ve güncel ilk yardım eğitimi donanımını sağlamak amacıyla organize edilen eğitimi Kocaeli AFAD personelleri Sağlık Memuru Hasan Bilgihan ve Hemşire Tülin Akdağ verdi.
[Devamı]
MEDİCAL PARK GEBZE HASTANESİ EĞİTİMİ 10 Temmuz 2017
foto
Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, Gebze Medical Park Hastanesi çalışanlarına Afet Bilinci ve Arama Kurtarma Eğitimi verdi. Kocaeli AFAD’ın eğitim ekibi acil durumlarda kullanılacak ekipmanları tanıtarak başladıkları eğitimi güvenlik ve riskler konusunda dikkat edilecek hususların özetleyerek devam ettiler. Fotoğraf ve videolarla desteklenen eğitimde, enkaza giriş, müdahale, çıkartma ve işaretleme konuları anlatıldı. Uygulamalı olarak ip düğümleme ve bağlama eğitimleri ardından Kocaeli AFAD ekibi, çalışanların sorularını da yanıtladı.
[Devamı]
KOÜ TIP FAKÜLTESİNDEN AFAD’A YÖNETİCİ ZİYARETİ 03 Temmuz 2017
foto
Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Yöneticileri, Kocaeli AFAD İl Müdürlüğüne teşekkür ziyaretinde bulundu. İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Salim Tekoğul ve Şube Müdürlerinin hazır bulunduğu ziyaret, Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Vekili Prof. Dr. Görkem Aksu, başmüdür vekili Hakan Bekar, halkla ilişkiler müdürü Orkun Cilen ve sivil savunma hizmetleri müdür yardımcısı Süleyman Arabacı’nın katılımıyla gerçekleşti.
[Devamı]
TEM OTOYOLUNDA ÖLÜMLÜ TRAFİK KAZASI 30 Haziran 2017
foto
İzmit Bekirdere Rampası Cephanelik Bölgesinde bir otomobil uçuruma yuvarlandı. Giresun’dan İstanbul’a gittiği öğrenilen 34 PV 8308 plakalı otomobil Bekirdere Rampası Cephanelik bölgesinde şarampole yuvarlandı. Kazayı gören vatandaşların ihbarı üzerine AFAD, İtfaiye, 112 Acil ve Polis ekipleri olay yerine intikal ederek araçta sıkışan Hasan Ilgın (37) için seferber oldu. Araçtan yaralı çıkarılan şoför Hasan Ilgın ise 112 ambulansına taşınarak hastaneye sevk edildi.
[Devamı]
YİNE BALLIKAYALAR… YİNE KURTARMA… 28 Haziran 2017
foto
Gebze Ballıkayalar’da sık sık yaşanan mahsur kalmadan kaynaklı kurtarma operasyonlarına bir yenisi daha eklendi. Bayramın son günü arkadaşlarıyla Gebze Ballıkayalar’a giden Güven M. (18) isimli gencin kayalıklardaki şelaleden düşerek ayağını kırdığı ihbarıyla harekete geçen AFAD ve 112 acil ekipleri İtfaiyenin de yardımıyla 5 saatlik bir operasyonla genci kurtardı.
[Devamı]
KARGODA KİMYASAL MADDE SIZINTISI 28 Haziran 2017
foto
İzmit'te bir kargo şirketine gelen paketten sızan madde 2 kargo çalışanını etkiledi. Olay İzmit Şehabettin Bilgisu Caddesinde bulunan kargo şirketine gelen bir paketin nakli sırasında yaşandı. Paketteki kimyasal maddeden etkilenen 2 çalışanın haber vermesi üzerine AFAD, İtfaiye ve 112 Acil ekipleri olay yerine sevk edildi. Çevre güvenli tedbirlerinin alınarak ölçümlerin yapıldığı müdahalede 2 çalışan kontrol amacıyla hastaneye kaldırıldı. AFAD KBRN ekibinin incelemesinde Ksilen denilen kimyasal madde olduğu anlaşılan paketin bir Hastaneye geldiği ve taşıma esnasında sızıntı yaşandığı belirlendi. Paketten numune almak üzere Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü uzmanları olay yerine çağrıldı ve paket alıcısına teslim edildi. http://www.hurriyet.com.tr/kargo-firmasina-gelen-paketten-sizan-kimyasalda...
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1617181920