İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KOCAELİ
Kocaeli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

AFAD SİMÜLASYON TIRI KOCAELİ İLÇELERİNDE 22 Haziran 2018
foto
AFAD Başkanlığımızın Deprem Simülasyon Tırı afet farkındalığı kazandırmak üzere İlimizin İlçelerinde görev yapıyor. Afet hazırlık çalışmaları kapsamında deprem farkındalığı oluşturmak üzere AFAD Başkanlığımızın Simülasyon Tırlarından biri bir hafta boyunca İlimize tahsis edildi. Daha önceki yıllarda iki kez ortaöğretim öğrencilerinin afet bilincini geliştirmek üzere İlimize gönderilen Deprem Simülasyon Tırı, bu defa kent merkezlerinde konuşlandırılarak vatandaşlara afet farkındalığı kazandırmaya çalıştı.
[Devamı]
AYNI GÜN İKİ KAYIP VAKASI OPERASYONU 19 Haziran 2018
foto
İl Müdürlüğümüz, aynı gün Derince ve Kandıra’da kaybolan 2 vatandaş için arama kurtarma operasyonu gerçekleştirdi. 18 Haziran Pazartesi öğleden sonra Derince Kaşıkçı Mahallesi Kayalar Mevkiinde kaybolan Şükrü Öztürk (50) için yapılan kayıp ihbarı ile harekete geçen ekibimiz bölgede Jandarma ve mahallelilerle arama kurtarma çalışmalarına başladı. Psikolojik tedavi gördüğü bilgisi verilen vatandaş, ekiplerin 2 saatlik araması sonrası Pınarbaşı mevkiinde ormanlık alanda bitkin halde bulunarak 112 ambulans ekibine teslim edildi.
[Devamı]
İŞYERLERİNDE AFET FARKINDALIK EĞİTİMLERİ 18 Haziran 2018
foto
İl Müdürlüğümüzce, son iki ay içerisinde 27 işyerinde 2 bin 291 çalışana afet farkındalık eğitimi verildi. Afete Hazır Türkiye Projesi kapsamında İl Müdürlüğümüz, son iki aylık işyeri afet eğitim verilerini açıkladı. Bu yıl başlatılan afet eğitim seferberliği ile afet farkındalığı kazandırılan kişi sayısında büyük bir atılım yapan İl Müdürlüğümüz, son iki aylık periyotta 27 farklı yerde, kamu kurumları ve firmalarda 2 bin 291 çalışana eğitim verdi ve tatbikatlar gerçekleştirdi.
[Devamı]
SEL AFETİNDEN KAYNAKLI MAĞDURİYETLER GİDERİLİYOR 14 Haziran 2018
foto
İlimizde 27.05.2018 Pazar sabahı yaşanan aşırı yağış 10 ilçemizde etkili olmuş, meydana gelen su baskınları 514 konutta ve 133 işyerinde zarar neden olmuştu. Başta Kocaeli AFAD olmak üzere ilk saatlerden itibaren yoğun çalışma içerisinde olan kurum/kuruluşlar hayatı normale döndürmek için büyük gayret göstermiş, mağdur vatandaşların acil ihtiyaçlarını için yine başta AFAD olmak üzere devletin çeşitli kurumları yardım yapmışlardı.
[Devamı]
ARTAN KONUTLAR SATIŞ İHALESİ YAPILDI 13 Haziran 2018
foto
İl Müdürlüğümüz, 1999 depreminde yapılan ve çeşitli sebeplerle artan 23 konut için açık arttırma usulü satış ihalesi yaptı. İl Müdürlüğümüz, 1999 depreminden sonra yapılan ve çeşitli sebeplerle 5 ilçede artan 23 konut için açtığı satış ihalesini yoğun katılımla gerçekleştirdi.
[Devamı]
İZMİT KADIKÖY MAHALLESİNDE KİMYASAL KOKU TESPİT ÇALIŞMASI 12 Haziran 2018
foto
İl Müdürlüğümüz, İzmit Kadıköy Mahallesinde bir evin bodrum katından yayılan rahatsız edici koku için tespit çalışması yaptı. İzmit Kadıköy Mahallesi Aktürk Sokakta bir evin yıllardır kullanılmayan ve girişi bulunmayan bodrumun pencerisinden çıkan duman ve yayılan rahatsız edici koku ihbarıyla ekibimiz harekete geçti.
[Devamı]
OKULLARDA AFET EĞİTİMLERİ 08 Haziran 2018
foto
İl Müdürlüğümüz, son bir ay içerisinde 14 okulda 2 bin 742 öğrenciye afet bilinci eğitimi verdi. Afete Hazır Türkiye Projesinin Kocaeli uygulayıcısı olan İl Müdürlüğümüz, afet eğitimlerini doludizgin sürdürüyor. Ortaokul ve Kuran Kursları eğitim projeleriyle bu yıl ulaşılan kişi sayısında rekorlara imza atan Eğitim Şube Müdürlüğümüz, diğer okullardan gelen taleplere de cevap vermeye çalışıyor.
[Devamı]
AFAD BÖLGE TOPLANTISI İFTARLA BİRLİKTE İCRA EDİLDİ. 07 Haziran 2018
foto
AFAD Başkanlığının bölgesel değerlendirme toplantıları kapsamında Marmara Bölgesi AFAD İl Müdürleri ve Şube Müdürleri toplantısı hafta sonu Bursa’da iftar programıyla gerçekleştirildi. Bursa AFAD İl Müdürlüğümün ev sahipliğinde icra edilen iftar programı ve istişare toplantısına İl Müdürümüz Salim Tekoğul, Yönetim Hizmetleri Şube Müdürümüz Cevat Özdemir, Müdahale Şube Müdürümüz Ümit Çiğdem, Eğitim Şube Müdürümüz Selim Biçer, Planlama ve Zarar Azaltma Şube Müdürümüz Canan Güçlü, İyileştirme Şube Müdürümüz Adem Süer katıldı.
[Devamı]
DEPREM DAİRESİ BAŞKANIMIZ DR. MURAT NURLU İLE İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE PROJE TOPLANTISI 24 Mayıs 2018
foto
Başbakanlık AFAD Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanımız Dr. Murat Nurlu ve beraberindeki uzmanlar İl Müdürlüğümüzdeydi. AFAD Başkanlığımız, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Gebze Teknik Üniversitesinin ortaklığında geliştirilen “Afet Zararlarının Azaltılmasında Akıllı Kent Uygulaması: Kocaeli İli” projesini değerlendirmek, proje içeriklerini ortak bir zeminde ele almak ve kentin yapı stokunu yerinde görmek üzere İlimize gelen Deprem Dairesi Başkanımız Dr. Murat Nurlu ve beraberindeki mühendisler, İl Müdürlüğümüzü ziyaret ederek hem projeyi hem de İlimize özel genel konuları bir toplantıyla masaya yatırdılar.
[Devamı]
SAHA UZANTILI MASABAŞI TATBİKATI YAPILDI 22 Mayıs 2018
foto
TAMP-Kocaeli Afet Müdahale Planındaki hizmet gruplarının temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen saha uzantılı masabaşı tatbikatı, Vali Yardımcımız Osman Ekşi başkanlığında yapıldı. İl Müdürlüğümüzde gece koşullarında yapılan saha uzantılı masabaşı tatbikatı Vali Yardımcımız Osman Ekşi başkanlığında Donanma Komutanlığı Temsilcisi Albay Fuat Gedik, İl Müdürümüz Salim Tekoğul, İl Sağlık Müdürü Dr. Şenol Ergüney, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, Göç İdaresi İl Müdürü Mehmet Erkoç, UDHB İstanbul Bölge Müdür Yardımcısı Ayhan Özköse, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Doğan Kara, Kızılay Şube Başkanı Doç. Dr. Cengiz İpek, SEDAŞ İl Temsilcisi Çınar Aslan, Türk Telekom İl Müdürü Metin Ay ve hizmet gruplarının diğer temsilcileri katıldı....
[Devamı]
Sayfalar: 123456   2425262728