İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kocaeli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

SEL AFETİ VE GEBZE BALLIKAYALAR’DA KURTARMA OPERASYONU 30 Temmuz 2018
foto
Akşam saatlerinde başlayan aşırı yağış başta İzmit olmak üzere Kartepe, Gebze, Dilovası ve Başiskele ilçelerinde su baskınlarına sebep oldu. 27.07.2018 saat 18.00 sıralarında başlayan ve 1 saate yakın süren aşırı yağış İlimizi olumsuz etkiledi. Su baskınlarına ve Gebze Ballıkayalar mesire alanında mahsur kalma hadiselerine sebep olan yağış için tüm kurumlar teyakkuza geçirildi.
[Devamı]
İŞYERLERİNE AFET EĞİTİMİ 25 Temmuz 2018
foto
İl Müdürlüğümüz, son 15 günde 8 farklı işyerinde 289 çalışana afet eğitimi verdi. İl Müdürlüğümüz "Afete Hazır Türkiye" projesi kapsamında 289 firma çalışanına afet eğitimi verdi ve tatbikatlar icra etti. Eğitim Şube Müdürlüğümüzün koordine ettiği afet eğitimlerinde temel afet bilinci, arama kurtarma, yangın, ipler düğümler, sedye ile yaralı taşıma ve sivil savunma servisi konuları işlendi. Temel eğitimler ardından yangın ve tahliye tatbikatları gerçekleştirildi.
[Devamı]
HAVASIZ KALAN İŞÇİLER İÇİN MÜDAHALE 16 Temmuz 2018
foto
İl Müdürlüğümüz, Türk Telekom yeraltı hat döşeme çalışmasında havasız kalan işçiler için alarma geçti. Başiskele İlçesi Yeniköy Mahallesi Hayat Caddesi üzerinde telefon kablosu döşemek için girdikleri yer altı hatlarında fenalaşan ve iki gün boyunca çalışamayan Telekom ekipleri 112 acil çağrı merkezinden yardım istedi. Yapılan yönlendirmeyle İl Müdürlüğümüz, kısa sürede olay yerine intikal ederek inceleme ve ölçüm çalışması yürüttü.
[Devamı]
HÜZÜN İÇERİSİNDEYİZ PERSONELİMİZ HALİL İBRAHİM KILINÇ’I KAYBETTİK 13 Temmuz 2018
foto
İl Müdürlüğümüzde Arama Kurtarma Teknisyeni olarak çalışan Halil İbrahim Kılınç geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti. İl Müdürlüğümüzde arama ve kurtama teknisyeni olan Halil İbrahim Kılınç (1986) gece saatlerinde evinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.
[Devamı]
SAPANCA GÖLÜNDE ARAMA KURTARMA TATBİKATI 12 Temmuz 2018
foto
İl Müdürlüğümüz, Sapanca Gölünde arama kurtarma tatbikatı yaptı. İl Müdürlüğümüz, arama kurtarma teknisyenlerinin müdahale yeteneklerini arttırmak üzere Sapanca Gölünün Eşme sahili açıklarında arama kurtarma tatbikatı gerçekleştirdi.
[Devamı]
ÇOGEP PROGRAMINA DESTEK 05 Temmuz 2018
foto
İl Müdürlüğümüz, Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programına (ÇOGEP) afet farkındalık eğitimi katkısı sundu. Emniyet Genel Müdürlüğünce, korunmaya ihtiyaç duyabilecek çocuk ve gençlere destek olma ve topluma faydalı bireyler yetiştirme içeriğiyle geliştirilen ÇOGEP programında afet farkındalığı eğitimleri verildi.
[Devamı]
ÖĞRETMENLERE AFET FARKINDALIK EĞİTİMLERİ 03 Temmuz 2018
foto
İl Müdürlüğümüzce, MEB Mesleki Çalışma Programı kapsamında 4 ilçede 3 bin 946 öğretmene afet farkındalığı eğitimi verildi. Milli Eğitim Bakanlığının eğitim sezonu ardından öğretmenlere yönelik olarak yürüttüğü Mesleki Çalışma Programına bu yıl afet bilinci eğitiminin dahil edilmesiyle İlimizin 4 ilçesinde 19 ayrı oturumla 3 bin 946 öğretmene İl Müdürlüğümüz tarafından afet eğitimleri verildi.
[Devamı]
HASAR ve ZARAR TESPİT BİLGİLENDİRME TOPLANTISI 28 Haziran 2018
foto
İl Müdürlüğümüz, 27 Mayıs’ta yaşanan sel afeti sonrası İlçelerde hasar tespitleri yapan kurumları bir araya getirerek eğitim ve bilgilendirme toplantısı yaptı. 27 Mayıs Pazar günü Kandıra ve Çayırova hariç İlimizin 10 ilçesinde aşırı yağıştan kaynaklı sel afetinden sonra yapılan tespit çalışmalarının ve acil yardım süreçlerinin değerlendirildiği hasar ve zarar tespit toplantısı AFAD İl Müdürlüğümüzde gerçekleştirildi. İlçe Kaymakamlıkları, İlçe Belediyeleri yanında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden, Defterdarlıktan ve İl Yazı İşleri Müdürlüğünden yönetici ve personellerin katıldığı toplantıda tespitler sırasında sahada karşılaşılan problemler, süreçteki gecikmeler ve koordinasyon sorunları ele alındı....
[Devamı]
BAŞİSKELE’DE KÖTÜ KOKU TESPİTLERİ 27 Haziran 2018
foto
İl Müdürlüğümüz, Başiskele Kullar Karadenizliler Mahallesinde 4 gündür gitmeyen kötü koku için tespit çalışmalarını devam ettirdi. 23 Haziran Cumartesi gününden bu yana Başiskele İlçesi Karadeniz Mahallesi sakinlerini rahatsız eden kötü koku için AFAD İl Müdürlüğümüz, İSU, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tespit ve temizlik çalışmalarına devam ediyor.
[Devamı]
AFAD SİMÜLASYON TIRI KOCAELİ İLÇELERİNDE 22 Haziran 2018
foto
AFAD Başkanlığımızın Deprem Simülasyon Tırı afet farkındalığı kazandırmak üzere İlimizin İlçelerinde görev yapıyor. Afet hazırlık çalışmaları kapsamında deprem farkındalığı oluşturmak üzere AFAD Başkanlığımızın Simülasyon Tırlarından biri bir hafta boyunca İlimize tahsis edildi. Daha önceki yıllarda iki kez ortaöğretim öğrencilerinin afet bilincini geliştirmek üzere İlimize gönderilen Deprem Simülasyon Tırı, bu defa kent merkezlerinde konuşlandırılarak vatandaşlara afet farkındalığı kazandırmaya çalıştı.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   2526272829