İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KOCAELİ
Kocaeli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

2017 MÜDAHALE VERİLERİ AÇIKLANDI 18 Ocak 2018
foto
Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, 2017 yılındaki müdahalelerin ve müdahale koordinelerinin sayısal verilerini basınla paylaştı. Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü geçtiğimiz yıl yaşanan afet ve acil durum vakalarındaki müdahaleleri ve kurumsal koordine sayılarını açıkladı.
[Devamı]
KANDIRA SAHİLLERİNDE ARAMA KURTARMA OPERASYONLARI 17 Ocak 2018
foto
Kerpe kayalıklarından denize atlayan bayanın cesedi yoğun aramalarla 2 gün sonra bulundu. 14.01.2018 Pazar günü akşamüstü Kerpe kayalıklarından denize atlayarak intihar eden bayan Kocaeli AFAD, Kocaeli İtfaiyesi, Kıyı Emniyeti, Sahil Güvenlik ve Jandarma ekiplerinin koordineli çalışması sonrasında bulunarak denizden çıkarıldı.
[Devamı]
KURUMLARA ÖNEMLİ ZİYARETLER 12 Ocak 2018
foto
Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul ve Şube Müdürleri ile birlikte çeşitli kurumları ziyaret etti. Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul ekibiyle birlikte işbirliği ve çalışma alanlarını görüşmek üzere kurumlara seri ziyaretlerde bulundu.
[Devamı]
“2017’DE AFET EĞİTİMLERİNİ KATLAYARAK ARTTIRDIK” 10 Ocak 2018
foto
Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul, Afete Hazır Türkiye Projesi kapsamında İlimizde 2017 yılında 28114 kişiye afet eğitimi verdiklerini açıkladı. Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul, Afete Hazır Türkiye Projesinin uygulama sorumluluğu bağlamında 2017 yılının son 10 gününde ve 2017 yılı toplamında İlimizde verdikleri afet eğitimi verilerini açıkladı.
[Devamı]
15 Temmuz Konulu Kompozisyon Yarışması… 10 Ocak 2018
foto
Kocaeli AFAD İl Müdürlüğümüzde Arama Kurtarma Teknisyeni kadrosunda çalışan Mehmet Akgün arkadaşımızın İzmit Atılım Anadolu Lisesi 3.sınıfta okuyan kızı İnci Akgün, Liseler arasında yapılan 15 Temmuz konulu kompozisyon yarışmasında Kocaeli üçüncüsü oldu.
[Devamı]
DİLOVASI GÜMRÜK BİNASINDA KOKU ALARMI 08 Ocak 2018
foto
Dilovası Gümrük Müdürlüğü binasından gelen koku üzerine AFAD ve itfaiye ekiplerince inceleme ve ölçüm yapıldı. Dilovası Yıldız Mahallesi Fatih Caddesi 608 Sokak üzerinde bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Doğu Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü Dilovası Gümrük Müdürlüğü binasını öğlen saatlerinde saran yoğun koku üzerine AFAD İl Müdürlüğümüze ihbarda bulunuldu.
[Devamı]
KOCAELİ AFAD’DAN YOĞUNLAŞTIRILAN AFET EĞİTİMLERİ 27 Aralık 2017
foto
Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, Aralık ayının ilk 20 gününde 21 farklı yerde 1746 kişiye afet eğitimi verdi. Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü Aralık ayının ilk 20 gününde 5 okul, 6’sı hastane olmak üzere 9 kurum, 6 firma ve 1 sivil toplum kuruluşunda 1746 kişiye afet eğitimi vererek tatbikatlar gerçekleştirdi.
[Devamı]
KOCAELİ UMKE EKİBİNE ARAMA KURTARMA EĞİTİMİ 20 Aralık 2017
foto
Kocaeli AFAD Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğünün talebiyle 24 kişilik Kocaeli UMKE ekibine arama kurtarma eğitimi verdi. Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü yerleşkesinde verilen arama kurtarma eğitimi 3 gün devam etti. İl Sağlık Müdürlüğünün talebiyle gerçekleşen eğitimde önce arama kurtarma malzemelerinin tanıtımı yapıldı ve ip-düğüm işlemleri teorik olarak anlatıldı.
[Devamı]
KIŞ TEDBİRLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI 15 Aralık 2017
foto
Kış Tedbirleri Değerlendirme Toplantısı Vali Hüseyin Aksoy’un başkanlığında gerçekleştirildi. Valilik Karamürsel Alp Toplantı Salonunda yapılan Kış Tedbirleri Değerlendirme Toplantısı Kaymakamların ve ilgili kuruluş yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
[Devamı]
BAŞKANIMIZIN HABERTÜRK RÖPORTAJI 12 Aralık 2017
foto
AFAD Başkanımız Dr. Mehmet Güllüoğlu, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezinden yayınlanan Habertürk haber programına konuk olarak afet ve acil durum hazırlıkları ve afet planlama çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1920212223