İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KOCAELİ
Kocaeli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

KOCAELİ AFAD İZMİT İLÇE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI 24 Mart 2017
foto
Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, afet ve acil durum hazırlıklarını ve faaliyetlerini İzmit’te anlattı. İzmit Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen AFAD İlçe Bilgilendirme Toplantısına İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Yeğnidemir, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, İzmit Müftüsü Musa Bilgiç, Yazı İşleri Müdürü Ayşegül Servanoğlu, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Sağlık Müdürü, diğer daire müdürleri, okul müdürleri, muhtarlar, STK temsilcileri ve cami imamları katıldı.
[Devamı]
AFAD KOCAELİ İLÇE DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI 20 Mart 2017
foto
Kocaeli İl AFAD Müdürlüğü olarak planlama ve eğitim çalışmaları başta olmak üzere AFAD’ın faaliyetlerinin ve sunulan fırsatların İlçelerdeki yöneticilerle ve diğer yerel aktörlerle paylaşılması gerektiği inancıyla İlçe Kaymakamlıkları öncülüğünde her ilçede geniş katılımlı toplantılar yapılacaktır. 21 Mart 2017 Salı günü saat 15.00 da Kartepe ilçesinden başlayacak programlarda; AFAD'ın kurumsal tanıtımı ve faaliyet alanları, TAMP-Kocaeli Afet Müdahale Planı, ilçelerin afet planlarındaki konumu ve destek çözüm ortaklığı boyutları, İyileştirme çalışmalarında Kaymakamlıkların ve Belediyelerin sorumluluk ve yükümlülükleri, Sivil savunma hazırlıklarından AFAD Gönüllülüğü hakkında katılımcılar bilgilendirilecektir. Aşağıda toplantı takvimi arz edilen ilçe programları; Kaymakamlık ve Belediyeler...
[Devamı]
AFAD KOCAELİ İL MÜDÜRÜ SALİM TEKOĞUL GEBZE İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI AFET YÖNETİMİ SEMİNERİNDE KONUŞTU 17 Mart 2017
foto
GEBZE İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASINDA AFET YÖNETİM SİSTEMİ KONUŞULDU Gebze Ticaret Odasında gerçekleşen toplantıda İl AFAD Müdürü Salim Tekoğul ve İTÜ Afet Yönetim Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu konuşmacı olarak katıldı.
[Devamı]
KOCAELİ AFAD’DAN DEPREM HAFTASINDA ULAŞILAN KİŞİDE REKOR SAYI 09 Mart 2017
foto
Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, 1-7 Mart Deprem Haftasında yapılan etkinliklerde İl genelinde 9896 kişiye ulaştığını bildirdi. Deprem Haftası dolayısıyla afet farkındalığı oluşturma amacıyla Kocaeli AFAD Müdürlüğünce organize edilen etkinlikler kapsamında eğitim kurumlarında eğitim ve tahliye tatbikatları yapılırken AVM lerde ise afet bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.
[Devamı]
KOCAELİ’NDE 28 ŞUBAT SİVİL SAVUNMA GÜNÜ ve 1-7 MART DEPREM HAFTASI ETKİNLİK PROGRAMI 03 Mart 2017
foto
KOCAELİ AFAD’DAN ETKİNLİK PROGRAMI KOCAELİ’NDE 28 ŞUBAT SİVİL SAVUNMA GÜNÜ ve 1-7 MART DEPREM HAFTASI https://youtu.be/473jCtUTwOE Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası dolayısıyla hafta boyunca bir dizi etkinlik organize ediyor.
[Devamı]
KOCAELİ AFAD’DAN AFET EĞİTİMLERİ 28 Şubat 2017
foto
Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, son 20 günde 12 farklı yerde afet eğitimi vererek tahliye ve yangın tatbikatları yaptırdı. İl AFAD Müdürlüğü, Afete Hazır Türkiye Projesi kapsamında 5 okul, 3 kamu kurumu ve 4 işletmede toplam 1079 kişiye afet bilinci eğitimi vererek tatbikatlar yaptırdı.
[Devamı]
İLYAS ŞEKER KOCAELİ AFAD'I ZİYARET ETTİ 20 Şubat 2017
foto
HASARLI BİNALAR MASAYA YATIRILDI Ak Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne ziyarette bulunarak hasarlı binalarla ilgili bilgi aldı. İlyas Şeker’i AFAD'da İl Müdürü Salim Tekoğul, Şube Müdürleri Canan Güçlü, Cevat Özdemir, Ümit Çiğdem, Nurten Gümüş ve Selim Biçer karşıladı.
[Devamı]
KOCAELİ AFAD 2016 YILINDA 89 MÜDAHALEDE BULUNDU 08 Şubat 2017
foto
Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, 2016 yılında arama kurtarma içerikli 89 müdahalede bulunulduğunu açıkladı. Kocaeli AFAD Müdürlüğü, 2016 yılı arama kurtarma müdahale verilerini basınla paylaştı. 30 KBRN müdahalesi yanında, mahsur kalan 25 ve kaybolan 23 vatandaş için arama kurtarma faaliyetinde bulunuldu.
[Devamı]
UMKE TATBİKATINA AFAD KATKISI 30 Ocak 2017
foto
28.01.2017 Cumartesi günü Gölcük Denizevler Enkaz alanında gerçekleştirilen UMKE Tatbikatına Kocaeli ve Sakarya AFAD tüm personeliyle destek verdi. UMKE Tatbikatını kurulan ekranlarla katılımcılar canlı izledi. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Hasan Aydınlık, AFAD Başkan Yardımcısı Fatih Özer, Kocaeli Valisi H. Basri Güzeloğlu’nun ve diğer kamu kurum temsilcilerinin izlediği tatbikat 500 civarında personelle yapıldı.
[Devamı]
ENGELLER AFAD İLE AŞILDI 26 Ocak 2017
foto
Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü kar ve çamur engeline takılan vatandaşlar için kurtarma operasyonları gerçekleştirdi. Gölcük ilçesine bağlı Hamidiye Köyünde aracı ile kara saplanan Nedim Benze isimli vatandaş AFAD’ı arayarak kurtarılma talebinde bulundu. Gece yarısından sonra Jandarma ile birlikte yapılan kurtarma operasyonuyla sağlık durumu iyi olan vatandaş mahsur kaldığı yerden alınarak Gölcük merkezdeki evine bırakıldı.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1314151617