İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KOCAELİ
Kocaeli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

KOCAELİ AFAD'DAN GEBZE BALLIKAYALAR’DA KURTARMA OPERASYONLARINA DEVAM 06 Eylül 2017
foto
Gebze Ballıkayalar’da sık sık yaşanan mahsur kalmadan kaynaklı kurtarma operasyonlarına bir yenisi daha eklendi. Bayramın son günü 5 kişilik bir arkadaş grubuyla Gebze Ballıkayalar’a giden Enis T. (29) isimli vatandaşın kayalıklardan düşerek ayağını kırdığı ihbarıyla harekete geçen AFAD ve 112 acil ekipleri İtfaiye ve Jandarma ekipleriyle koordineli şekilde bölgeye ulaştı.
[Devamı]
DEĞİRMENDERE SAHİLİNDE SUDA ARAMA KURTARMA TATBİKATI… 23 Ağustos 2017
foto
Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, Gölcük Değirmendere Çınarlık sahili açıklarında arama kurtarma tatbikatı organize etti. Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, 1999 depreminin yıldönümünde İzmit Körfezinin Değirmendere açıklarında gönüllü arama kurtarma kuruluşlarıyla birlikte suda kurtarma tatbikatı gerçekleştirdi.
[Devamı]
KOCAELİ MİLLETVEKİLİ SAMİ ÇAKIR’DAN AFAD’A ZİYARET 21 Ağustos 2017
foto
Sami Çakır, 17 Ağustos 1999 Marmara Depreminin yıldönümünde Kocaeli AFAD İl Müdürlüğünü ziyaret etti. Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, depremin yıldönümünde Ak Parti Kartepe İlçe Başkan Yardımcısı Niyazi Aydın’la birlikte Kocaeli AFAD İl Müdürlüğüne bir ziyaret gerçekleştirdi.
[Devamı]
KOCAELİ AFAD FİRMA EĞİTİMLERİNİ DEVAM ETTİRİYOR 14 Ağustos 2017
foto
Kocaeli AFAD Müdürlüğü, Temmuzun son haftası ile Ağustosun ilk haftasında 6 farklı firmada 317 kişiye afet eğitimi verdi. Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü "Afete Hazır Türkiye" projesi kapsamında 317 firma çalışanını daha afet eğitiminden geçirdi ve tatbikatlar gerçekleştirdi.
[Devamı]
SAYIN VALİMİZ HÜSEYİN AKSOY'UN İL AFAD MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARETİ 08 Ağustos 2017
foto
Kocaeli Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy Kocaeli AFAD İl Müdürlüğünü ziyaret ederek İl Müdürümüz Salim Tekoğul’dan brifing aldı. Diyarbakır’dan İlimize atanan Kocaeli Valimiz Hüseyin Aksoy, kurumlardan brifing almaya devam ediyor. Son olarak Kocaeli AFAD İl Müdürlüğümüzü ziyaret eden Aksoy, İl Müdürü Salim Tekoğul’dan AFAD ile ilgili bilgiler aldı.
[Devamı]
ULUSLARARASI DEPREM ÇALIŞTAYINA KOCAELİ AFAD DESTEĞİ 07 Ağustos 2017
foto
Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde bu yıl dördüncüsü organize edilen Uluslarası Deprem Çalıştayına aktif katkı sunuyor. Deprem Risk Azaltma Çalışmaları ve Afet Lojistiği ana başlıklarında 2 gün sürecek Çalıştay bu yıl ilk defa 1999 Marmara Depreminin yıldönümünde gerçekleştirilecek. Sunum yapacak bilim adamlarının bir kısmının AFAD tarafından davet edildiği Çalıştayda, iki başlıkta toplam 16 isim konuşmuş olacak.
[Devamı]
FİRMALARA AFET EĞİTİMLERİ 20 Temmuz 2017
foto
Kocaeli AFAD Müdürlüğü, Temmuz ayının ilk 2 haftasında 6 farklı firmada 423 kişiye afet eğitimi verdi. Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü "Afete Hazır Türkiye" projesi kapsamında Temmuz ayının ilk yarısında 6 ticari kuruluşta 423 kişiye afet eğitimi vererek tatbikatlar gerçekleştirdi.
[Devamı]
KOCAELİ AFAD’A 2 GÜNDE 325 GÖNÜLLÜ EKLENDİ 18 Temmuz 2017
foto
Kocaeli İl AFAD Müdürlüğü, 15 Temmuz nöbetinde Milli İrade Meydanına açtığı stantta 2 günde 325 gönüllü kaydetti. Kocaeli AFAD Müdürlüğü, başlatılan “O Kahraman Benim” kampanyası kapsamında Perşembe Pazarı alanında tutulan 15 Temmuz nöbetinde AFAD Gönüllüsü kayıtları yaptı. Protokolün de yoğun ilgisini çeken gönüllü kayıtları şölen havasında gerçekleşti. Stantta afet bilincini geliştirme ve acil durumlara dikkat çekme amacıyla vatandaşlara broşürler dağıtılırken çocuklara da balonlar hediye edildi.
[Devamı]
AYNI ANDA 3 KURTARMA OPERASYONU… 17 Temmuz 2017
foto
Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, aynı anda 3 kurtarma ihbarı aldı ve yedek ekiplerini göreve çağırarak olaylara müdahale etti. Milli İrade Meydanında AFAD gönüllüsü kayıtları için stant açarak vatandaşları “O Kahraman Benim” kampanyasına dahil etmeye çalışan ve tüm ekiplerini alanda görevlendiren Kocaeli AFAD Müdürlüğüne 16 Temmuz Pazar günü öğleden sonra peş peşe kurtarma ihbarları gelmeye başladı.
[Devamı]
KOCAELİ AFAD 15 TEMMUZ NÖBETİNE HAZIR 14 Temmuz 2017
foto
Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, 15 Temmuz nöbetine hazırlıklarını tamamladı. Kocaeli AFAD, 15 Temmuz hain kalkışmasının 1. yıldönümünde İzmit Milli İrade Meydanındaki şehit ve gazileri anma programı ve demokrasi nöbetinde stant kurarak AFAD Başkanlığının başlattığı “O Kahraman Benim” kampanyasını yürütecek. AFAD Başkanlığının tüm illere bu amaçla gönderdiği örümcek standıyla Perşembe Pazarı alanına konuşlanacak Kocaeli AFAD ekibi Kocaelililerin AFAD Gönüllüsü başvurularını alarak sivil savunma portalına işleyecek.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1718192021