İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kocaeli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

13 EKİM RİSK AZALTMA GÜNÜ ETKİNLİĞİ 16 Ekim 2018
foto
İl Müdürlüğümüzce, 13 Ekim Dünya Risk Azaltma Gününde İzmit Doğu Kışla Parkında farkındalık çalışması yapıldı. 13 Ekim Dünya Risk Azaltma Gününde İzmit Doğu Kışla Parkında risk azaltma bilincine katkı sunmak üzere farkındalık etkinliği düzenlendi.
[Devamı]
1 AYDA 13 İŞYERİNDE AFET EĞİTİMİ 11 Ekim 2018
foto
İl Müdürlüğümüz, Eylül ayında 13 farklı işyerinde 734 çalışana afet eğitimi verdi. İl Müdürlüğümüz "Afete Hazır Türkiye" projesi kapsamında 734 firma çalışanına afet eğitimi verdi ve tatbikat yaptırdı. Kocaeli AFAD Eğitim Şube Müdürlüğümüzün koordine ettiği afet eğitimlerinde temel afet bilinci, arama kurtarma, yangın, ipler düğümler, sedye ile yaralı taşıma ve sivil savunma servisi konuları işlendi. Temel eğitimler ardından yangın ve tahliye tatbikatları gerçekleştirildi.
[Devamı]
KAYIP KADIN 13 SAAT SONRA BULUNDU 09 Ekim 2018
foto
İl Müdürlüğümüz, İzmit Şahinler Köyü Gırgırlar mevkiinde kayıp olan kadını bulmak için seferber oldu. Pazartesi sabah saatlerinde İzmit Şahinler Köyü Gırgırlar mevkiindeki evinden ayrılan ve bir daha kendisinden haber alınamayan Fatma A. (56) isimli vatandaş için gündüz saatlerinde kendi imkanlarıyla arama yapan köylüler, tüm çabalara rağmen kayıp kadını bulamadı.
[Devamı]
KÖRFEZ BİLİM ŞENLİĞİNE KOCAELİ AFAD KATKISI 08 Ekim 2018
foto
İl Müdürlüğümüz, çeşitli kurum kuruluşlarca desteklenen Körfez Bilim Şenliğinde stant açarak afet farkındalık çalışması yaptı. TÜBİTAK’ın, İlimizdeki üniversiteler de dahil 8 üniversitenin, İl Müdürlüğümüz de dahil 38 kamu ve özel kuruluşun destekleriyle düzenlenen, Körfez Kaymakamlığı ve Belediye öncülüğünde ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde öğretmenlik yapan Hatice Yücelen’in proje yürütücülüğünde gerçekleştirilen bilim şenliği Tütünçiftlik Kültür Merkezinde başarıyla tamamlandı.
[Devamı]
OTOYOL İNŞAATINDA GÖÇÜK 08 Ekim 2018
foto
Kuzey Marmara Otoyolu inşaatının Durhasan Mahallesi bölümünde yaşanan göçüğe müdahale edilerek 2 işçi yaralı olarak kurtarıldı. Kuzey Marmara Otoyolu Kocaeli geçişinde, yağmur suyu hattı çalışmaları sırasında meydana gelen toprak kaymasında çöken taşların altında kalan 2 işçi, Kocaeli AFAD ve itfaiye ekiplerince kurtarıldı.
[Devamı]
KANDIRA’DA SEL AFETİ 01 Ekim 2018
foto
Pazar sabah saatlerinde Kandıra’da başlayan aşırı yağış özellikle tarım alanlarında zarara sebep oldu. Pazar sabah saatlerinde İstanbul Beykoz’da etkili olan aşırı yağış, saat 11.00 civarında Kandıra’yı vurdu. Sakarya Kaynarca ve Kefken ana yollarını kapatan sel, birçok mahalleye giden köprülere zarar vererek ulaşımı engelledi. Kandıra’dan sonra Sakarya’nın Kaynarca İlçesinde etkili olan aşırı yağış, 3 ilin 3 kuzey ilçesinde hayatı olumsuz etkileyerek maddi kayıplara neden oldu.
[Devamı]
“YUVACIK MENEKŞE YAYLASINDA 5 SAATLİK ESARET” 27 Eylül 2018
foto
İl Müdürlüğümüzün müdahale ekibi, Yuvacık Menekşe Yaylasında kaybolan iki genci kurtarmak için seferber oldu. Çarşamba günü İstanbul’dan İlimize gelerek Yuvacık sırtlarında gezintiye çıkan iki genç, araçlarının çamura saplanmasıyla Menekşe Yaylasında akşam saatlerinde mahsur kaldı.
[Devamı]
TAMP REVİZYON TOPLANTISI YAPILDI 19 Eylül 2018
foto
İl Müdürlüğümüz, TAMP’ı yeni Hükümet Sistemine uyarlamak üzere başlatılan çalışma kapsamında yerel düzey çözüm ortakları ile toplantı yaparak önerilerini aldı. İl Müdürlüğümüz, TAMP’ı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine uyarlamak üzere başlatılan güncelleme çalışmaları kapsamında İlimizdeki ana çözüm ortağı kuruluşların temsilcilerini biraraya getirdi.
[Devamı]
İLİMİZDE ENDÜSTRİYEL KAZALAR SEMİNERİ 11 Eylül 2018
foto
AFAD Başkanlığımız, İlimizde 5 gün süren Endüstriyel Kazalar ve Tehlikeli Madde Taşımacılığına İlişkin Risk Değerlendirme semineri düzenledi. AFAD Başkanlığımız, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüklerinden 20 Kimya ve Çevre Mühendisi ve 5 Tüpraş personeli olmak üzere 25 kişiyle İzmit Ramada Plaza Hotel’de 03-07 Eylül 2018 tarihleri arasında Endüstriyel Kazalar ve Tehlikeli Madde Taşımacılığına İlişkin Risk Değerlendirme eğitimi gerçekleştirdi.
[Devamı]
4 ÜNCÜ KARA HAVACILIK ALAY KOMUTANLIĞINA ZİYARET 06 Eylül 2018
foto
İl Müdürümüz Salim Tekoğul, 27 Temmuz’da Gebze Ballıkayalar’da mahsur kalan vatandaşlar için helikopterle operasyona katılan Sancaktepe Kara Havacılık Alay Komutanlığına teşekkür ziyareti yaptı. 27 Temmuz’da aşırı yağış sonucu Gebze Ballıkayalar bölgesinde yaşanan sel afeti dolayısıyla mahsur kalan 24 vatandaşın kurtarılması operasyonuna destek veren İstanbul Sancaktepe 4 üncü Kara Havacılık Alay Komutanlığına bir ziyaret gerçekleştirildi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   2728293031