İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KOCAELİ
Kocaeli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

KOCAELİ AFAD’DA ÖNEMLİ TOPLANTI 20 Haziran 2017
foto
Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde TAMP-Kocaeli Hizmet Gruplarının yönetici ve çalışanlarıyla TAMP ve İntikal tatbikatı değerlendirme toplantısı yapıldı. Kocaeli AFAD önemli bir toplantıya daha ev sahipliği yaptı. TAMP-Kocaeli Afet Müdahale Planına dahil hizmet gruplarında ana çözüm ortağı sorumluluğunu üstlenen kuruluş yöneticileri ve çalışanlarıyla yapılan toplantı Vali Yardımcısı Abdullah Etil başkanlığında gerçekleştirildi.
[Devamı]
SANTRAL YOKUŞUNDAKİ FECİ KAZAYA KOCAELİ AFAD MÜDAHALESİ 19 Haziran 2017
foto
SANTRAL YOKUŞUNDAKİ FECİ KAZAYA KOCAELİ AFAD MÜDAHALESİ İzmit'in eğim bakımından en tehlikeli rampası olan Santral Yokuşunda feci bir kaza meydana geldi. Girmesi yasak olan ağır tonajlı bir vincin frenlerinin boşalmasıyla hakimiyeti kaybedilen vinç Santral Sağlık Ocağına daldı.
[Devamı]
SURİYELİLERE RAMAZAN PAKETİ DAĞITILDI 12 Haziran 2017
foto
Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, 200 ramazan paketini Suriyelilere dağıttı. Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, Başbakanlık AFAD Başkanlığının İlimize gönderdiği ramazan paketlerini ihtiyaç sahibi Suriyeli ailelere dağıttı.
[Devamı]
KARTEPE KUZUYAYLA’DAKİ KAYIP VATANDAŞLAR BULUNDU 09 Haziran 2017
foto
Kartepe Kuzuyayla’ya ot toplamaya çıkan 2 kayıp vatandaş AFAD ve Jandarma ekiplerince bulundu. 08.06.2017 Perşembe Kartepe Nusretiye Köyünden gelen Kuzuyayla’da kayıp vatandaşlar ihbarıyla harekete geçen Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, öncelikle Jandarma yönlendirmesiyle ve koordinat bildirimiyle vatandaşlara ulaşmaya çalıştı.
[Devamı]
FIRAT KALKANI BÖLGESİNE YAPILAN YARDIMLAR… 08 Haziran 2017
foto
Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Fırat Kalkanı Bölgesine yapılan yardımları düzenli hale getirmek amacıyla bir basın açıklaması yaptı. Fırat Kalkanı Bölgesine gönderilen yardımları düzenli hale getirmek amacıyla AFAD Başkanlığı bir çalışma başlatmıştır.
[Devamı]
NİLÜFER HOCADAN ÖĞRENCİSİ TEKOĞUL’A ZİYARET 07 Haziran 2017
foto
İlimizin duayen öğretmenlerinden Nilüfer Tunalı, öğrencisi olan Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul’u makamında ziyaret etti. İlimiz eğitim camiasında yakından tanınan ve geçtiğimiz aylarda emekliye ayrılan öğretmenlerden Nilüfer Tunalı, 1976-80 yıllarında Yeşilova Yarbay Refik Cesur İlkokulundaki öğretmenliği sırasında öğrencisi olan Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul’u Kartepe’deki İl AFAD Müdürlüğünde ziyaret etti.
[Devamı]
KOCAELİ AFAD AFET EĞİTİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR 31 Mayıs 2017
foto
Kocaeli AFAD Müdürlüğü, 2 haftada 14 yerde verdiği afet eğitimlerinde toplam 1578 kişiye eğitim verdi. Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü afet eğitimlerini arttırarak sürdürüyor. "Afete Hazır Türkiye" Projesi kapsamında 2 haftalık süre zarfında İlimizdeki 5 okulda, 6 kurumda ve 3 işletmede verilen eğitimlerle 1578 kişi daha afet bilinci farkındalığına erişmiş oldu.
[Devamı]
KOCAELİ AFAD'DAN HİZMET İÇİ EĞİTİM ve TATBİKATLAR 23 Mayıs 2017
foto
Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, arama kurtarma personelini hizmet içi eğitimden geçirdi. Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, arama kurtarma teknisyenlerinin afet ve acil durumlara hazırlık düzeyini arttırmak için zaman zaman tertiplediği hizmet içi eğitimlerine bir yenisini ekledi. Olay türlerine göre farklı arama kurtarma aksiyonların tatbik edildiği eğitimler 10 gün sürdü.
[Devamı]
KOCAELİ AFAD SON BİLGİLENDİRME TOPLANTILARINI KANDIRA ve KARAMÜRSEL’DE YAPTI 16 Mayıs 2017
foto
Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, ilçelerde başlattığı AFAD Bilgilendirme Toplantılarını Karamürsel ve Kandıra ile tamamladı. Karamürsel… İlçe Öğretmenevinde yapılan bilgilendirme toplantısına AFAD Eğitim Şube Müdürü Selim Biçer, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü H. Yüksel Türközü, İlçe Emniyet Müdürü Öner Bahçekapılı, İlçe Jandarma Komutanı Serkan Erez, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ferhan Uğur, İlçe Tapu Müdürü Mehmet Tehtap, İlçe Nüfus Müdürü İsmail Özçeri, İlçe SYDV Müdürü Asım Yağcı ve İlçe Mal Müdürü Sedat Ekmekçi katıldı.
[Devamı]
KOCAELİ AFAD'DAN KARTEPE’DE TELESİYEJ KURTARMA TATBİKATI 11 Mayıs 2017
foto
Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, arama kurtarma personeline Kartepe’de telesiyej eğitimi ve tatbikatı yaptırdı. Kış mevsiminde yoğun şekilde tatilci akınına uğrayan Kartepe’de telesiyejlerde yaşanan arızalarda pratik kurtarma tecrübesi için AFAD İl Müdürlüğü 3 günlük eğitim ve tatbikat programı organize etti.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1516171819