İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KOCAELİ
Kocaeli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

KOCAELİ AFAD'DAN HİZMET İÇİ EĞİTİM ve TATBİKATLAR 23 Mayıs 2017
foto
Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, arama kurtarma personelini hizmet içi eğitimden geçirdi. Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, arama kurtarma teknisyenlerinin afet ve acil durumlara hazırlık düzeyini arttırmak için zaman zaman tertiplediği hizmet içi eğitimlerine bir yenisini ekledi. Olay türlerine göre farklı arama kurtarma aksiyonların tatbik edildiği eğitimler 10 gün sürdü.
[Devamı]
KOCAELİ AFAD SON BİLGİLENDİRME TOPLANTILARINI KANDIRA ve KARAMÜRSEL’DE YAPTI 16 Mayıs 2017
foto
Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, ilçelerde başlattığı AFAD Bilgilendirme Toplantılarını Karamürsel ve Kandıra ile tamamladı. Karamürsel… İlçe Öğretmenevinde yapılan bilgilendirme toplantısına AFAD Eğitim Şube Müdürü Selim Biçer, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü H. Yüksel Türközü, İlçe Emniyet Müdürü Öner Bahçekapılı, İlçe Jandarma Komutanı Serkan Erez, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ferhan Uğur, İlçe Tapu Müdürü Mehmet Tehtap, İlçe Nüfus Müdürü İsmail Özçeri, İlçe SYDV Müdürü Asım Yağcı ve İlçe Mal Müdürü Sedat Ekmekçi katıldı.
[Devamı]
KOCAELİ AFAD'DAN KARTEPE’DE TELESİYEJ KURTARMA TATBİKATI 11 Mayıs 2017
foto
Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, arama kurtarma personeline Kartepe’de telesiyej eğitimi ve tatbikatı yaptırdı. Kış mevsiminde yoğun şekilde tatilci akınına uğrayan Kartepe’de telesiyejlerde yaşanan arızalarda pratik kurtarma tecrübesi için AFAD İl Müdürlüğü 3 günlük eğitim ve tatbikat programı organize etti.
[Devamı]
KOCAELİ AFAD'DAN DERİNCE ÇINARLIDERE’DE KURTARMA OPERASYONU 08 Mayıs 2017
foto
Derince Çınarlıdere’de mahsur kalan 4 genci AFAD kurtardı. 07.05.2017 Pazar gecesi saat 00.00 da Derince Çınarlıdere bölgesinde 4 gencin kaybolduğu ihbarını alan Kocaeli AFAD ve Jandarma ekipleri kurtarma operasyonu düzenledi. Gece başlayan aramada şiddetli yağışla da mücadele eden ekipler, gençleri saatlerce aradıkları halde bulamadılar. Sabah devam etmek üzere sonlandırılan arama 08.05.2017 Pazartesi sabahı tekrar başlatıldı ve 2 saatlik arama sonucu 10.25 te 4 genç Çınarlıdere Büyük Şelale bölgesinde bulundu.
[Devamı]
KOCAELİ AFAD BAŞİSKELE GÖLCÜK İLÇE BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI 03 Mayıs 2017
foto
Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, ilçelerde başlattığı AFAD Bilgilendirme Toplantılarına Gölcük ve Başiskele ile devam etti. Gölcük Bilgilendirme Toplantısı; Belediye Kongre Sarayında gerçekleşen toplantıya Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, Belediye Yapı Kontrol Şube Müdürü Vedat Eren, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Lütfi Yılmaz, Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral, GESOTİM Başkanı Necmi Kocaman, Kızılay Şube Başkanı Aylin Korkmaz ve diğer yetkililer katıldı.
[Devamı]
KOCAELİ AFAD’DAN AFETE MARUZ BÖLGELERDE ENVANTER ÇALIŞMASI 02 Mayıs 2017
foto
Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, İlimizde bulunan afete maruz bölgelerde envanter çalışması başlattı. Kocaeli AFAD, İlimizde geçmişte yaşanan afetler sonrasında Bakanlar Kurulu Kararlarıyla ilan edilen Afete Maruz Bölgelerde envanter çalışması başlattı.
[Devamı]
KOCAELİ HASARLI BİNA ENVANTERİ ÇIKARILIYOR 02 Mayıs 2017
foto
Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, 2016 yılı sonunda İlçe Belediye Başkanlıklarından talep ettiği hasarlı binalarla ilgili envanter çalışmaları ilçelerde tüm hızıyla devam ediyor. 4 ay süre verilerek istenen ve saha incelemelerini de kapsayan çalışmalar AFAD İl Müdürlüğüne gelmeye başladı. İzmit Belediyesi, hasarlı binalarla ilgili olarak dosya ve saha çalışmalarının tamamlandığı bilgisini basınla paylaştı. Bazı binaların yıkılarak yerine yenilerinin yapıldığı bilgisini de içeren çalışma sonucu İzmit'te 18 ağır, 267 orta hasarlı bina olduğu tespitlerine ulaşılmış oldu. http://www.ozgurkocaeli.com.tr/kesin-tespit-yapildi-izmitteki-hasarli-binalarin-sayisi-323266h.htm http://yurthaber.mynet.com/kocaeli-haberleri/hasarli-binalarin-tespiti-tamamlandi-3521656 http://www.kocaeligazetesi.com.tr/hasarli-b...
[Devamı]
KOCAELİ AFAD 2017 YILI SEFERBERLİK TOPLANTISI YAPILDI 28 Nisan 2017
foto
İl Topyekûn Savunma ve Seferberlik Planlama ve Koordinasyon Kurulu hazırlık toplantısı Kocaeli AFAD İl Müdürlüğünde yapıldı. Kurul üyesi kuruluş temsilcilerinin katıldığı toplantıya Kocaeli AFAD Müdahale ve AADYM Şube Müdürü Ümit Çiğdem başkanlık etti. Toplantı açılışına nezaret eden İl AFAD Müdürü Salim Tekoğul, 15 Temmuz gecesi sivil savunmanın öneminin tekrar görüldüğünü, AFAD Başkanlığının da “O Kahraman Benim” sloganıyla konuyu yeni baştan ele alarak AFAD gönüllüğü kayıtlarını başlattığını, bu kapsamda İlimizde de kayıtların devam ettiğini vurguladı.
[Devamı]
KÖRFEZ BEŞİR DERNEĞİNE AFET EĞİTİMİ 26 Nisan 2017
foto
Kocaeli Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü eğitmenleri tarafından, Körfez Beşir Derneği üyelerine acil durumlarda müdahale edebilmeleri için Temel Afet Bilinci, Arama kurtarma" eğitimleri verildi. Kocaeli İl Afet Acil Durum Müdürlüğü, Körfez Beşir Derneği yönetici ve üyelerinden oluşan AFAD gönüllülerine "Temel Afet Bilinci ve Arama Kurtarma" eğitimleri verdi.
[Devamı]
KOCAELİ AFAD KÖRFEZ BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA İLGİ BÜYÜKTÜ 25 Nisan 2017
foto
Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, ilçelerde başlattığı AFAD Bilgilendirme Toplantılarının sekizincisini Körfez’de gerçekleştirdi. Körfez Kaymakamlığı Vali Osman Badraslı Konferans Salonunda yapılan toplantıya İl AFAD Müdürü Salim Tekoğul, Körfez İlçe Müftüsü Hasan Erdoğan, İlçe Jandarma Komutanı Fikret Kale, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Gülsen Düzgün, İlçe Nüfus Müdürü Muazzez Arslan, İlçe SYDV Müdürü Cemil Arslan, Vergi Dairesi Müdürü Dursun Kaçar, Tapu Müdürü Sadettin Demir, Körfez Belediyesi Yapı Kontrol Müdürü Nahit Çelik, İmar ve Şehircilik Müdürü Yüksel Özdemir, okul müdürleri, cami imamları ve Mahalle Muhtarları katıldı.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1415161718