İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KOCAELİ
Kocaeli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

SAĞLIK KURULUŞLARINDA AFET BİLİNCİ EĞİTİMLERİ 25 Nisan 2018
foto
İl Sağlık Müdürlüğünün talebiyle sağlık kuruluşlarında afet bilinci ve KBRN farkındalık eğitimleri verildi. İlimizdeki sağlık kuruluşlarının personellerine yönelik olarak düzenlenen afet eğitimlerinin Nisan ayındaki ikinci periyodu 9 ilçede farklı sağlık kuruluşunda gerçekleştirildi. Üç hafta süren bu periyotta 20 farklı sağlık kuruluşunda 709 sağlık çalışanına Kocaeli AFAD İl Müdürlüğümüzce afet bilinci ve KBRN farkındalık eğitimi verilmiş oldu.
[Devamı]
TATBİKAT HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI 18 Nisan 2018
foto
İl Müdürlüğümüz, TAMP-Kocaeli Afet Müdahale Planında görevli kurum temsilcileri ile bir araya gelerek tatbikat hazırlık toplantısı yaptı. 8 Mayıs 2018 tarihinde yapılması planlanan saha uzantılı masabaşı tatbikat hazırlığına Kocaeli Afet Müdahale Planında görevli olan hizmet gruplarının temsilcileri katıldı. Toplantıya katılan TAMP ve AYDES görevlilerini, AFAD İl Müdürümüz Salim Tekoğul, Planlama ve Zarar Azaltma Şube Müdürümüz Canan Güçlü ve Planlama Şefimiz Alper Şen bilgilendirdi.
[Devamı]
MÜDÜRLERİMİZ MEZUN OLDUKLARI İLKOKULDA AFET EĞİTİMİ VERDİLER 10 Nisan 2018
foto
İl Müdürümüz Salim Tekoğul ve Eğitim Şube Müdürümüz Selim Biçer, 1980 yılında mezun oldukları İzmit Yeşilova Yarbay Refik Cesur İlkokulunda afet bilinci eğitimi verdiler. AFAD İl Müdürlüğümüz, afet bilinci eğitimlerini İzmit Yeşilova Yarbay Refik Cesur İlkokulunda sürdürdü. İl Müdürümüz Salim Tekoğul ve Eğitim Şube Müdürümüz Selim Biçer’in de mezun oldukları Yeşilova Yarbay Refik Cesur İlkokulunda verilen teorik eğitime 90 öğrenci katılırken, eğitim sonrası yapılan tahliye tatbikatına ise 600 öğrenci ve 25 öğretmen iştirak etti.
[Devamı]
GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ VERİLDİ 05 Nisan 2018
foto
Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü talebiyle güvenlik görevlilerine verilen afet bilinci eğitimlerinin 5 günlük üçüncü periyotu da gerçekleştirildi. İl Müdürlüğümüzün eğitmenlerince güvenlik görevlilerine yönelik olarak verilen afet farkındalık eğitimlerinin üçüncü periyotuna 3603 güvenlik görevlisi katıldı.
[Devamı]
OKULLARIMIZDA AFET EĞİTİM SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR 29 Mart 2018
foto
İl Müdürlüğümüz, Deprem Haftası ardından son 2 haftada yoğunlaştırdığı okul eğitimlerini 30 eğitim kurumuyla devam ettirdi. Afete Hazır Türkiye Projesi kapsamında İlimiz özelinde geliştirilen eğitim projeleriyle okullarda afet bilinci eğitimleri yoğun şekilde devam ediyor.
[Devamı]
GEBZE BÖLGESİ AFAD GÖNÜLLÜLERİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 27 Mart 2018
foto
Kocaeli AFAD İl Müdürlüğümüz, “O Kahraman Benim” kampanyasına katılarak kaydını yaptıran Gebze bölgesindeki AFAD Gönüllülerini bir araya getirdi. İl Müdürlüğümüz, gönüllü başvurusu yapan Gebzelilerle bir araya gelerek tanıtım ve bilgilendirme yaptı.
[Devamı]
DEPREM HAFTASI ETKİNLİK RAPORUMUZ AÇIKLANDI 21 Mart 2018
foto
İl Müdürlüğümüz, 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftasında İlimizde yapılan etkinliklere dair sonuç raporunu açıkladı. Kocaeli’de Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftasına yönelik olarak Kocaeli AFAD İl Müdürlüğümüzce organize edilen etkinliklerin sonuç raporu açıklandı.
[Devamı]
ŞUBAT AYINDA 13 FARKLI YERDE AFET EĞİTİMİ VERİLDİ 19 Mart 2018
foto
İl Müdürlüğümüz Şubat ayında 13 farklı yerde toplam 1577 kişiye afet bilinci eğitimi verdi. Afete Hazır Türkiye Projesinin İlimizde uygulama sorumluluğunu üstlenen İl Müdürlüğümüz okul, kurum ve firmalarda verilen eğitimlerde tahliye ve yangın tatbikatları da yaptırdı.
[Devamı]
MİNİK ÖĞRENCİLERE AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ 15 Mart 2018
foto
İl Müdürlüğümüz, Afete Hazır Türkiye Projesi kapsamında İzmit Yenişehir Beyaz Zambak Anaokulunda afet bilinci eğitimi verdi. Afete Hazır Okul Projesi kapsamında Yenişehir Mahallesi Beyaz Zambak Anaokulu öğretmen ve öğrencilerine afet eğitimi verildi ve tahliye tatbikatı yaptırıldı.
[Devamı]
İTFAİYE İLE KBRN TOPLANTISI 13 Mart 2018
foto
İl Müdürlüğümüz ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesinin KBRN müdahale birimleri biraraya geldi. İl Müdürlüğümüz ile Kocaeli İtfaiyesi, KBRN müdahale süreçlerinde karşılaşılan problemleri değerlendirmek üzere Sivil Toplum Merkezinde biraraya geldi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   2223242526