İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KOCAELİ
Kocaeli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Duyurular

Boş Kadrolarımız… 10 Ocak 2018
Aşağıdaki münhal kadro ve unvanlara AFAD İl Müdürlüklerinden naklen atama yapılabilecektir. UNVAN ADEDİ KADRO DERECESİ Ambar Memuru 1 9 Eğitim Uzmanı 1 3 Enformasyon Memuru 7 6-9 Hizmetli 1 10 Satınalma Memuru 1 8 Şef
[Devamı]
Yardım Kampanyaları… 10 Ocak 2018
foto
Arakan Yardım Kampanyası… Yüzlerce yıldır baskı altında yaşam mücadelesi veren, 2012 yılında başlayan saldırılar sonrası yerlerinden edilmeye çalışılan Arakanlı Müslümanların acılarını dindirmek üzere… Tüm GSM operatörleri üzerinden 10 TL bağış yapmak için "ARAKAN" yazıp 1866'ya mesaj yollayarak AFAD'a bağışta bulunabilirsiniz.
[Devamı]
Kış Tedbirleri… 10 Ocak 2018
Kış mevsimine girilmiş olması nedeniyle, olumsuz hava şartları ve buna bağlı olarak meydana gelebilecek aksaklıklara karşı, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve günlük yaşamın sıkıntısız geçirilebilmesi için 15.12.2017 tarihinde AFAD İl Müdürlüğümüzün koordinesinde Sayın Valimiz Hüseyin AKSOY başkanlığında ilgili kuruluşların yöneticileriyle yapılan Kış Tedbirleri Değerlendirme Toplantısında aşağıdaki önlem içerikli kararlar alınmıştır.
[Devamı]
İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu (AADKK) 2017/2 Kararları… 10 Ocak 2018
Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulunun 22.11.2017 tarihli 2017/2 sayılı kararları TAMP Kocaeli Afet Müdahale Planına dahil 26 hizmet grubundan sorumlu 15 ana çözüm ortağı kuruluşun dikkatine sunulmak üzere aşağıda sıralanmıştır.
[Devamı]
TAMP-Kocaeli Afet Müdahale Planı Ana Çözüm Ortaklarının Yıllık Güncelleme Takvimi… 10 Ocak 2018
2015/7 sayılı TAMP-AYDES Genelgesine Göre Zamana Bağlı Çalışmalar Yerel Düzey Hizmet Grubu Operasyon Planları güncelleme işlemlerinden sonrasında her yıl Ocak ayı içerisinde İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüze gönderilmesi, Bunun için:
[Devamı]
Kocaeli İli Geçici Barınma Merkezleri ve Toplanma Alanları… 10 Ocak 2018
Yürürlükte olan TAMP-Kocaeli Afet Müdahale Planının uygulanır kılınmasına yönelik başlatılan çalışmalar kapsamında, haberleşme, enerji, altyapı, içmesuyu, seyyar wc/kanalizasyon vb. hizmetlerin yerelden sahiplenilmesi amacıyla daha önce ilgili kurum ve kuruluşlara bildirilen çadırkent ve acil toplanma alanlarına ait sayısal bilgiler ve listeler aşağıda sıralanmıştır.
[Devamı]
Afet Farkındalığı Eğitimleri Süreç Özeti… 10 Ocak 2018
AFAD İl Müdürlüğümüzce firma ve kurum/kuruluşlarda temel afet bilinci, arama kurtarma, yangın ve KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer) eğitimleri verilmekte, yangın ve tahliye tatbikatları yaptırılmaktadır. Okul ve yurtlarda ise temel afet bilinci eğitimi verilmekte ve tahliye tatbikatı yaptırılmaktadır.
[Devamı]
Kocaeli AFAD Staj Duyurusu… 10 Ocak 2018
AFAD Staj Yönergesi kapsamında mesleki ve teknik eğitim liselerinin öğrencileri için öğretim yılı içerisinde (Eylül-Haziran ayları arasında), ön lisans ve lisans öğrencileri için ise yaz tatili döneminde (Haziran-Eylül ayları arasında) Kocaeli AFAD İl Müdürlüğümüzde staj yapma imkanı bulunmaktadır.
[Devamı]
Kocaeli İli Afete Maruz Bölge ve Alanları… 10 Ocak 2018
Kocaeli İlimizde Bakanlar Kurulu tarafından alınmış Afete Maruz Bölge Kararlarına konu bölge ve alanlar genel bilgi kapsamında aşağıda sıralanmıştır. SAYI İLÇESİ ALAN ve YER AFETİN TÜRÜ 1 GÖLCÜK 1 ALAN SELİMİYE HEY
[Devamı]
Kalıcı Konut/İşyeri İpotek Fek Talepleri İçin Süreç Özeti… 10 Ocak 2018
Kalıcı konut ve işyerlerinin geri ödemelerinde vadesinden önce kapatılan borçlar için kalan borç üzerinden % 20 indirim uygulanmaktadır. Bu kapsamda borcun kapatılıp ipoteğin kaldırılması için; İlgili Bankadan geri ödemelerin bittiğini gösterir borç kapama yazısı, Depremde ağır hasar gören konutun/işyerinin bulunduğu İlçe Belediyesinden 1999 Depremi öncesi hak sahibinin ve eşinin adına Emlak Kaydı yazısı, Kalıcı Konut/işyeri tapusu ile, Şahsen ya da satış vekâletnamesi ile İl Müdürlüğümüze müracaat edilmesi gerekmektedir. İbraz edilen belgeler ve İl Müdürlüğümüzde yapılacak arşiv incelemesi ardından herhangi bir problemli durum tespit edilmediğinde ipoteğin kaldırılmasında sakınca bulunmadığına dair hazırlanan yazı aynı gün dağıtımlı olarak tapu müdürlüklerine ve banka şubesine postalanma...
[Devamı]
Sayfalar: 12